ИндексКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share

Тъмна светлина

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Брой мнения : 3307
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeВто Яну 18, 2011 10:58 pm

Единствената действаща кръчма в града след елиминиране на конкуренцията. Буквално. Това е шумно място, където хаосът и безпорядъкът са всекидневие. Ниски цени, ниски претенции, ниски очаквания. Ниска класа хора. Свърталище на вещици, шифтъри, вълколаци и некрота. Собствениците Микаел и Кат държат всичко под контрол. Не е тайна, че брата и сестрата търгуват с контрабанден алкохол и забранени вещества, но никой не смее да им каже и гък. Защо? Защото те притежават града.

Микаел Валарис
Тъмна светлина Ffffhq

Кат Валарис
Тъмна светлина Gggxn

Последната промяна е направена от poli_dreamz на Нед Авг 24, 2014 10:06 am; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Mortem

Mortem

Брой мнения : 716

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 7:34 pm

Мортем се влачеше по пътищата се едно нямаше нищо опасно наоколо, се едно светът си беше нейн, се едно никой не можеше да я докосне и така нататък, и така нататък. Общо взето Мортем беше изпълнена с увереност и нямаше кой да я накара да размисли дори и за минутка. А къде отиваше, не знаеше. А къде ще стигне? Само съдбата ще реши. Докато вървеше Мортем извади един пакет с цигари и го доближи до устните си. Хвана една цигара съвсем нежно със зъби и я дръпна нагоре. Прибра пакета и хвана цигара. Извади и една запалка и с плавно движение на показалеца си я отвори и запали цигарата. И така докато си вървеше насам натам тя си пушеше и се наслаждаваше на цигарения дим.
Най-накрая стигна до някаква си кръчма. Долнопробна и ужасно изглеждаща. С хора, които си пасваха идеално с обстановката на долнопробно местенце. Тя влезе в кръчмата и се огледа.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 7:47 pm

Един низ от черепи се провеси пред лицето на Мортем. Лилавокосо момиче с учудващо ярко жълт суитчер мина покрай нея, като завлачи черепите си по пода. Кат се спря на няколко крачки пред новодошлата и се обърна към нея.
-Нова си. Не съм те виждала до сега. - процеди злобно малката, която едва ли имаше повече от 15 години. -Какво искаш? - попита със същия тон тя.
Mortem

Mortem

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 7:52 pm

Мортем е измери с поглед. Жълтия суичер беше първото, което и направи впечатление. Щеше да е голям гаф да го носи в петък. След това и очилцата, и косата. А и тия черепи. Пффф толкова старомодно. И си го мислеше момичето с част от маска, или и тя не знаеше какво е на косата си. Мортем изгаси цигара направо в черната гривна на дясната си ръка и погледна момиченцето.
-Някой да ми каже, къде се намирам.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 8:04 pm

-Да не си си загубила паметта или нещо ?
По тона, изражението и държанието на момичето си личеше, че то е изключително опасно, макар и за малките си размери. Личеше си също, че тези черепи не са случайни, а някога са принадлежали на живи хора. Колекция?
-Кат плашиш клиентите ни....отново.
Зад нея застана един мъж, в началото на двайсетте си години и постави силната си ръка на рамото й. Можеше да се забележи голяма прилика между двамата. Неговият поглед също бе доста свиреп. В очите му се четеше кръвожадност и безпощадност, но явно умееше да е по-дипломатичен. Той изгледа Мортем и демонстративно, без капка свян я запита.
-Имаш ли пари?
Mortem

Mortem

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 8:29 pm

-Да - каза Мортем без ни най-малка завъртулка в думите си. И защо да си губи времето да завърта отговора си, след като той ще е просто и ясно "Да". Но сега трябваше да разбере, къде е. И да успее да стигне до място за обучение, за да навлезе в сферата на черните изкуства, като некромансер. А това я бавеше.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 8:56 pm

-Тук нищо не е безплатно. - продължи мъжа с шиповете по пръстите. - Нито информацията, нито пиенето. А ти ще пиеш, за да получиш информация и ще си платиш.
Обстановката бе отблъскваща, поради простата причина, че тук се събираше най-голямата измет. Най-долните от най-долните - убийци, магьосници, заклинатели.... Но също така бе и идеалното място да научиш това, което искаш. Стига да не умреш докато се опитваш да го изкопчиш от посетителите или собствениците.
-Сядай! - й изкомандва Микаел.
Макар и сътворение на Бог момичето се почувства смачкано от влиянието на този мистериозен мъж и сякаш беше готова да му се подчини. Малкото момиче се озъби самодоволно на среща й, гледайки я като нова потенциална жертва.
Докато се усети дезориентираната некромансърка се намери на бара, а достолепния мъж стоеше пред нея изпивайки я с поглед. Кат се облягаше на стената и оглеждаше всички с презрение, показвайки на всички колко над тях е. И може би защото беше точно така.
-Какво ще пиеш?
Mortem

Mortem

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 9:09 pm

Преди да каже и думичка на изказването му за пиенето и плащането Мортем чу само едно "Сядай" и се озова на бара. Защо подяволите трябваше да става така. И какъв беше тоя, че една единствена дума стигаше да я накара да седне веднага и да загуби ума и дума. Мортем го изгледа от главата до колкото и позволяваше. Но и направи впечатление шиповете на пръстите му. Сребристата коса. Очите изпълнени с жаден поглед, който буквално би те изял на следващия момент. На Мортем и стана относително некомфортно. А и като изключим факта, че не пие, но май ще се наложи всичко си беше супер. Най-накрая тя успя да обели нещо.
-Нещо не много силно. Вие решете какво.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 9:22 pm

Микаел повдигна едва забележимо едната си вежда. Погледа му беше подигравателен:
-Тук не предлагаме безалкохолни напитки.
Сипа й черна течност в малка, шотова чаша и я поднесе. Ром! Силен, леко сладникав, изгарящ гърлото.
-Какво искаш да знаеш? - продължи делово, докато наблюдаваше и останалите клиенти или по-скоро дали някой си позволява да върти далавери без негово съгласие на собствената му територия. Но подобни се намираха рядко. Нямаше чак такива смелчаци. Имаше само такива глупаци.
Той я стрелна с крайчеца на бялото на окото си.
-Пий!
Mortem

Mortem

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 9:29 pm

Мортем го гледаше и колкото и да не и се искаше да го каже, той си беше симпатичен, но гадното усещане, че ще ми се подчини на всичко, което каже я преследваше в този момент, и я изгаряше от вътре. Тя погледна чашата и изобщо не и беше до алкохол. Щадеше черния си дроб, за разлика от белите дробове. Мортем за последно погледна Микаел и получи нова заповед от него. И от страх или от силното му влияние тя взе, че изпи черната течност. И веднага усети горещината от гърлото си надолу. Момичето се задави и остави чашката на бара.
-Inferos / по дяволите на латински / - измънка Мортем и го погледна. - Искам да знам къде има място, където да се обучават невежи като мен. И ако нямате нищо против не ме гледайте сякаш съм някакво изчадие.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Ное 09, 2011 10:04 pm

-Хахаха. - засмя се Микаел. - Тук всички сме изчадия момиче.
-Истината говориш, брат ми. - кимна в съгласие собственичката на черепите.
По някаква причина той й наля чаша вода и я тросна на бара пред нея.
-Това е безплатно.
Един подозрителен тип мина зад бара и отиде до Кат. Тя скришом му подаде едно малко пликче, а той от негова страна и пъхна малка кожена торбичка за злато в ръката. По-големият й брат наблюдаваше внимателно целият процес и когато странникът се върна на мястото си пак се обърна към Мортем.
-Гилдията е в Роузкилл. Трябва да минеш по пътя на Смъртта, за да стигнеш до там. Но и двамата знаем, че не си точно от най-невежите нали!
Последва мълчание.
-Нещо друго?
Mortem

Mortem

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeЧет Ное 10, 2011 5:04 am

Мортем го слушаше внимателно и когато си чу името на друг език се засмя. Наистина и беше доста смешно. Браво на господаря Себастиян, че я е дарил с такова име. Микаел я попита дали има нещо друго и тя извъртя очи към него. А колкото до случката, е беше твърде заета да се тревожи за собственото си здраве след рома.
-Е от най-невежите не съм. И да последно нещо. Бих искала да знам името ви.
Странно но спазваше етикет дори в такова долнопробно място. Макар и да не беше нужно.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeЧет Ное 10, 2011 9:08 am

-Микаел. - отвърна студено той. - Всичко това ще ти струва 100 злато.
Явно тук информацията е по-скъпа от алкохола.
-Мисля, че ти е време да се махаш от тук, Дете на Бога.
Когато изрече тези думи най-близко стоящите до тях се умълчаха и всички впериха погледи в Мортем. Погледи най-вече заплашителни. На лицето на Микаел се изписа една лека, самодоволна, лукава усмивка, от факта, че той знаеше коя е тя, макар че я виждаше за първи път.
Наистина щеше да бъде по-добре за момичето да си плаша и да се маха колкото се може по-бързо. Иначе щеше да си има проблеми. Всеки сам преценяше дали да се страхува от Дантес или не и макар Бог, малко хора се притесняваха от това.

/Мортем пиши пост тук, след което тръгни по Пътя на смъртта и стигни до Роузкилл, където ще бъдеш приета/
Mortem

Mortem

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeЧет Ное 10, 2011 2:40 pm

-Микаел, а? Страхотно име.
Прошепна тихо Мортем. Все пак тя беше наясно, че докато Себастиян не реши да се появи и да я вкара във враждата със сестра си. Разбира се от тогава тя живееше близко до него и не познаваше никой друг. Дори не си даваше зор да запомня имена или нещо подобно. И ето че се появи и едно доста гадно изказване. "Дете на Бога". Дразнещо. Направо да го заколиш този Микаел. Се едно целта му беше да я раздразни с това. И на всичкото отгоре усети заплашителните погледи на паплачта около тях.
-Не дете на бога, а Мортем. Благодаря ти много.
Каза леко раздразнено Мортем и стана. Тя му плати и погледна останалите. Вдигна рамене и пак извади цигарите си. Запали една и тръгна към Пътят на Смъртта.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeЧет Ное 10, 2011 2:52 pm

Кат се приближи до брат си и тихо му прошепна:
-Защо не я убихме?
-Знаеш ли, понякога прибързаността ти ни изиграва лоша шега.
-Какво значение има, винаги се справяме.
-Да! - каза Микаел и отпи малка глътка уиски. - Но още не му е дошло времето. За сега тя е изгодна партия.
-Говориш така все едно ще се жениш за нея. - сви злобно очи малката сестра.
Микаел се усмихна благо и я прегърна през рамо, като леко я чукна по челото с пръст.
-Нали знаеш, че ти си единствената жена, която обичам.
-Тогава каква е причината? - все още намусено измъмри момичето.
-Наречи го любопитство. Чисто любопитство.....

/-100 злато/
GorgeousNightmare

GorgeousNightmare

Брой мнения : 895

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 5:04 pm

Отношението му доста се промени. От сериозен стана бързак, който свърши колкото се може по-скоро и ме подхвана под ръка като даже се пошегува. Такива хора харесвах - които знаеха да живеят на макс. Усещах как все повече се отдалечавам от идеята за Клавдий и то най-вече защото се изгуби в дън земя. Даже не посмя да ме погледне в очите. Може да се каже, че до някъде бях разочарована. Дрейк се оказа забавен. Докато ме водеше към някакво заведение му се представих официално и на кратко му разказах за отношенията си с Дани. Не пропуснах да отбележа колко го мразя. Разбира се тактично не признах, че колкото и да ме дразни имаше нещо в него, макар че и аз самата не знаех точно какво. Някъде бях чела, че границата между любовта и омразата е много тънка. Какви глупости само.
Не след дълго стигнахме до една дървена врата, на която пишеше "Тъмна светлина". От вътре се чуваше силен шум, музика и веселие. Влезнахме вътре, а аз запалих цигара. Ваниловият й аромат се разнесе сред другите миризми на алкохол, храна и пот. Минахме през едно огледало. Огледах се в него и забелязах, че синината ми почти беше изчезнала. Най-накрая. Нямаше празни места.
-Отиваме на бара, предполагам.
Той се съгласи, нямахме голям избор. Тупнах на единия стол, а той на другия. В единия му край клатеше крака едно малко момиче с лилава коса и си играеше с една броеница от мини черепи. Интересно.... Собственикът се обърна към нас.
-В този град само хубави мъже ли има? - изпуснах възклицанието си аз без да се усетя дали е добра идея или не. Да, беше хубав, с хубава дълга коса. Но Дрейк ми се нравеше много повече в това отношение. Даже и тъпия Дани, с бляскавите си сиви очи.
-Едно голямо уиски. Чисто. - поръчах си аз. - О, и нещо за ядене. Каквото и да е.
Fate
Admin
Fate

Брой мнения : 1391

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 5:50 pm

- Като гледам, май само мъжете са ни хубави - обади се с малко закъснение и Кат.По свой си начин злобна, въртяща малките черепи между пръстите си, тя стрелна със злобен поглед Дориан право в очите.Гледката беше като подготовка за битка между кобри.Малката цветнокоса госпожица извади от единият си джоб странен предмет напомнящ ноктите на огромно животно и го постави на ръката си, като пъхна през дупките на предмета три пръста.Малкият предмет прилепна за кожата и, изглеждайки сякаш е продължение на собствената и ръка.С другата си ръка започна бавно да гали върховете на оръжието си, прокарвайки средният си пръст по дължината на всеки нокът, стигайки до върха.

- Кат, стига си гонила клиентите! - провикна се Микаел - нейният по-голям брат.
Той изкара една дълбока купа, която напълни до горе с различни видове ядки.Остави я пред новодошлите гости на бара, а след това им напълни по едно двойно уиски за всеки.Сипа и на себе си едно голямо, като подаде наздравица първо към дамата.Поздравиха се докосвайки чашите си, а звука от удрянето на кристалните чаши се разнесе около тях.

- За добре свършената работа - каза Микаел, гледайки Дрейк право в очите.После повдигна чашата пред лицето си, като я поднесе леко напред във въздуха, сякаш поздравяваше някой в далечният край на заведението и отпи една голяма глътка от чашата.

-Аа-а-а... - процеди тихо, усещайки паренето от отлежалият скоч. - Коя е красивата госпожица с теб? Или... - за миг се спря и погледна в очите Дориан, която тъкмо облизваше устните си, след като бе отпила от чашата - може би тя ще се представи сама? Е, какво правите с този глупак, Синекоске?

GorgeousNightmare

GorgeousNightmare

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 6:02 pm

Изгледах монотонно малкото момиче с тъп, празен поглед. После преместих погледа си и напълно я игнорирах. изобщо ама изобщо не ми се занимаваше с пикли точно сега. Нищо, че Дани не беше сложил лимит за годините на труповете.
Отпих. Беше първо качество. Почувствах как силите ми почват да се възвръщат, а и комбинацията с ядки. Може да не беше кой знае какво, но на мен ми стигаше.
-Казвам се Дориан Смит. А с този....глупак както го нарече ни запозна общия бизнес, един друг глупак и до някъде съдбата. - засмях се аз. След още няколко сладки приказки с Микаел той ни остави, за да обслужи и другите си клиенти, а дразнещата му сестра(разбрах, че е такава) го следваше по петите, случайно някой да не го открадне.
-Разкажи ми повече за себе си Дрейк. Мисля, че трябва да познавам човека, за който убивам произволни хора, невиновни за нищо.
Отпих още няколко пъти. Глътката почна да ми се услажда.
Fate
Admin
Fate

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 7:10 pm

- Млад, красив и не е за теб, кукло! - дочу се дразнещият глас на Кат.Тъкмо бе преминала покрай тях, когато дали случайно или нарочно, дочу разговора им.Тя премина покрай стола на Дрейк и прокара ръката си по гърба му.
След като плъзна ръката си върху него, тя го прегърна като се опря на рамото му и понечи да го целуне.Почти успя, но Дрейк инстинктивно се отдръпна, като не и позволи да го докосне с устните си.

- Kaт, престани!
- Ха-Ха-Ха - закиска се тя, като отново плъзна ръка по гърба му, отдалечавайки се от бара, поемайки из заведението да отсервира чаши.

- Не и обръщай внимание.Понякога откача... Искаше да ти разкажа за себе си? Ами... не винаги съм бил ковач.Преди бях търговец, "на черно".Странствах из страните, а когато разберех че някъде се води битка, се спотайвах в покрайнините докато всичко утихне.После, другото си беше бизнес.От този меч, от другият броня, събира се.С течение на времето, започнах да опознавам оръжията и нещата които продавах.Нямах равен в далечните земи, а и цените при мен бяха по-приемлив.Както обичам да казвам, при мен цените не се знае какви са...зависи от подхода и пазарлъка.След като опознах пазара до толкова, че нямах равен в конкуренцията, реших че трябва да се заема сам с този бизнес.Преди да успея да направя първият си меч, сънувах ослепителен сън.Светлини, божества и небесни същества се разкриха пред очите ми.Общуваха с мен само с очите си, показвайки ми как се правят мечове.Но, това на дали ще ти е интересна история.Малко хора вярват в такива неща...
Дрейк пое чашата си в ръка, като отпи отново една голяма глътка.От дългото бърборене му бе пресъхнала устата и трябваше да погали с нещо пресъхналото си гърло.
- Ами каква е твоята история...Дориан? От къде идваш? - Дори да не беше от най-любознателните, Дрейк обичаше да общува с хората.Скоро не беше разговарял с непозната жена, освен ако не е дошла при него по работа..за това му беше и толкова интересно в момента.

GorgeousNightmare

GorgeousNightmare

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 7:31 pm

Малката приближи до него и почна да му се натиска точно не на място. Не ме разбирайте погрешно - не ревнувах, все пак току що се запознах с него, но момичето ми даде вид на лека подрастваща. Едва ли имаше и шеснайсет. Той сопнато я изпрати, което ми се понрави доста. Сложи я на мястото си както се казва. Почна да разказва за себе си. Разправяше ми от къде е тръгнал и до къде е стигнал. Правеше се на скромен майстор, но всъщност виждах, че е много повече от това. Личеше си в очите му, даже и в здравите му, жилави ръце. Не само изработваше оръжия. Можеше да ги използва с лекота. Единствената загадка за мен остана расата му, но това не беше толкова важно нали?
- Ами каква е твоята история...Дориан? От къде идваш?
-Ами като за начало не си падам по малолетни. - казах иронично, имайки предвид Кат.
Погледа ми се помрачи. Обърнах се към чашата си и я хванах с две ръце. Известно време наблюдавах жълтеникавата течност, след което я вдигнах и отпих голяма глътка. По-голяма отколкото трябва за една жена. Останалото изпих на екс и си поръчах още едно. Чак когато пред мен се озова и втората чаша се обърнах централно към бледо сивкавите му очи.
-Чувал ли си за Града на прокълнатите? Няма да се учудя ако не си. Не е много голям. Намира се на 50-тина километра от тук. Безлюден е....заради мен. Историята ми не е от най-шарените. Първият ми спомен е от шест годишна когато стоях на улицата и стисках в малките си ръце едно кутре. Докато го гушках весело, то почна да квичи и да се разкапва в ръцете ми. След минута не остана нищо от него освен кожа и кости. Тогава разбрах, че нещо ми има. Нямах родители. Не знам дали са ме изоставили или са убити или просто са изчезнали в дън земя, но никога не съм се интересувала каква точно е истината. Все пак не може да се върнем назад и да проверим нали? Когато станах на 14 силите ми пак излезнаха на повърхността, но тогава пометоха целият народ в града. За една нощ всички бяха умрели. Тогава приех факта, че съм прокълната. От там и уплашени търговци измислиха името на селото. Прегърнах тази "дарба" с отворени обятия и почнах да я опознавам. Малко по малко създадох собствена армия от мъртъвци, но поради липсата на опит с времето те се разложиха. Живях напълно сама в един пуст град няколко години и накрая реших, че е време да се махна. След още година лутане пристигнах в Роузкил. Не съм се връщала там от тогава. И от тук започва новата ми история, която включва трениране на силата ми, убиване на хора, Дани, учителят ми и всичко, което ми предстои за в бъдеще.
Свърших и като него след многото обяснения отпих от чашата си и запалих поредната цигара. Ако някой не ме убиеше, тютюна щеше да го направи.
Fate
Admin
Fate

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 8:13 pm

Дрейк я слушаше внимателно, като не откъсваше поглед от нея.Имаше интересна история, но не бе чувал за градът в който тя е живеела като малка.

- Значи не само аз вярвам в приказките и странните сънища. Ей, Микаел - провикна се той към бармана, който стоеше в другият край на бара и точно в този момент се бе заел с задачата да мие мръсните чаши които се бяха насъбрали в мивката.

Микаил в отговор на повикването обърна глава назад, погледна към хората на бара, опитвайки се да разбере кой го вика.Когато срещна очите на Дрейк, разбра че е бил той.Кимна в знак че го чува и зачака да разбере защо го вика.

-Чувал ли си за Града на прокълнатите? - попита Дрейк на висок тон.Няколко от присъстващите около бара души се обърнаха при тези думи, търсеки интрига или интересна история.
- Знам няколко истории, защо?
- Питам просто...
- Пaри има ли там? - попита със завидно любопитство бармана.
- Не мисля.
- Значи не ме брой там - отвърна той, след което се обърна към своите чинии и продължи да ги насапунисва.

GorgeousNightmare

GorgeousNightmare

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 8:39 pm

Погледнах го с крайчеца на окото си.
-Искаш да му изгониш клиентите ли? - попитах шеговито и бръкнах в купата с ядки като изядох няколко фъстъка и два лешника. Загасих фаса си в пепелника пред мен. Звучеше приятна, но монотонна музика. Говорейки за родното ми място ме обзеха откъслечни спомени. Не обичах да привличам вниманието, но не знам защо направих последвалото.
-Знаеш ли какво ми се прави точно сега?
Дрейк ме изгледа любопитно.
-Пее ми се! Не съм го правила от години. Дали Микаел ще ми позволи? Защо ли питам теб. Ще отида направо при първоизточника.
И още преди да успее да реагира, скочих от стола и отидох до бармана. Обясних му какво искам да направя на ухо. Той се замисли за момент, попита ме дали няма да изплаша хората, отвърнах му да не се притеснява. Единственото, което можеше да направи е да ми даде китара. Той остави миенето на чаши за момента, влезе в една задна стая и се върна с хубава, класическа китара. Връчи ми я церемониално.
-Чудесно! - констатирах аз и я настроих. Намерих си едно малко по-издигнато място в заведението, на което имаше свободен висок стол, без облегалки. Седнах на него и сложих китарата през рамо. Себастиян знае кога за последно бях пяла. Това заедно със свиренето бяха единствените неща, които ме караха да се чувствам истинска....заедно и с убиването, но сега нямаше да почна да трепя всички на поразия. Когато бях малка, още когато хората не ме избягваха казваха, че имам глас докоснат от боговете. С времето това не се беше променило, само беше станал малко по-грапав. Вдигнах пръсти и засвирих по струните. Музиката прозвуча различна от другата и всички се обърнаха към мен изпълнени с интерес. Няколко секунди пръстите ми си играеха със съвършения инструмент, след което отворих уста и гласът ми се извиси сред паплачта дошъл да се напие или забрави ежедневието.

Ще вдишаш името на спасителя си в час на нужда.
Ще опиташ вината ако вкусът ти напомня за алчност.
Ще те въвлекат в инсинуацията на злата воля докато не можеш да стоиш изправен.
В цялото това сътресение, червеното наметало ще дойде да покрие очите ти за убийство.

Ела да напоиш дъжда.
Защото съм гладна за любовта ти, танцуваща под страстното небе.
Да, напои дъжда.
Защото без любовта ти живота ми е нищо освен карнавал на ръждта.

Всичко е една игра, избягваме провала, докато истинските цветове кървят.
Всичко е в името на лошото поведение и нещата, от които не се нуждаем.
Копнея за бедствието, което не може да ни докосне повече.
И повече от всякога се надявам да не падна, където "достатъчно" не е същото като преди.

Ела да напоиш дъжда.
Защото съм гладна за любовта ти, танцуваща под страстното небе.
Да, напои дъжда.
Защото без любовта ти живота ми е нищо освен карнавал на ръждта.

Не си отивай, не си отивай когато света гори.
Не си отивай, не си отивай когато сърцето тъжи.
Не си отивай, не си отивай когато света гори.
Не си отивай, не си отивай когато сърцето тъжи.

Песента свърши. Докато я изпълнявах всичко замря, не съществуваше нищо за мен освен аз, стола и китарата. Бавно отворих очи, бях толкова вглабена, че аха аха сълзите да потекат по лицето ми. Но не потекоха, спрях ги преди да им дам тази възможност. Всички ме гледаха, всички мълчаха.

/Пея това https://www.youtube.com/watch?v=zRVrQsdWDds /
Fate
Admin
Fate

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeВто Фев 07, 2012 8:20 pm

Докато Кат стоеше в другият край на заведението и докато отсервираше поредната празна маса, видя как Дориан се обърна и се затича към брат и.Ниското момиче заряза работата която вършеше и стисна юмруците си в ярост.Тази малка непозната госпожица, дръзнеше да се държи със всички така, сякаш винаги е живяла тук.Стоеше в далечината и я изпиваше с поглед, искаща всеки момент да хвърли нещо в яростта си.Когато Дориан скочи засмяна от бара и започна своята песен, това вбеси малкото момиче още повече.Тя грабна чашата на един младеж който стоеше близо до нея и я хвърли на пода.Питието му се разплиска около тях, като измокри краката и.
Самата тя знаеше че нямаше този талант да пее и много се дразнеше когато някой го правеше в нейното заведение.Доскоро лицето и имаше усмихнат и лицемерен вид, но в момента тя изглеждаше тъжна.Ръбчетата на устните и бавно се бяха свлекли надолу, а ако някой се вгледаше в очите и, щеше да забележи как бавно започваше да плачи.Но нямаше как, защото всички погледи в момента бяха вперени в Дориан.Кат хвърли парцала който все още стоеше в едната и ръка и тичешком се скри зад бара, като влезна в едно от помещенията което използваха за склад.Скочи на една каса с безалкохолни питиета и закри лицето си с ръце.Между пръстите и бавно закапаха сълзи, които се стичаха по бялата и кожа.Никой не я видя.Нито Дрейк, нито брат и.
Същевременно публиката от клиенти ръкопляскаше за доброто представление което изнесе Дориан, Дрейк стоеше на бара и я гледаше с интерес.Отдавна не бе виждал някой да се забавлява така, толкова освободено и чисто.По детински невинно и истински тя показваше своята скрита същност и това че може да бъде нормален човек.Изпитващ емоциите които изпитваме ние всеки ден, а не че е безмилостната убийца както я знаят повечето хора около нея.
Дрейк се засмя след изпълнението на спътницата си, след което скочи от мястото си като аплодираше силно изпълнителката.Пляскането от силните му ръце отекваше в стаята, карайки ръцете на другите да се почувстват ненужни.Той постави пръсти между устните си, като издиша силно въздух, пресъздавайки силно свирене с уста.
Ето че, достигна до нея.А тя, милата все още стоеше на своето почетно място в заведението, затворила очите си.Дрейк я подхвана под дупето с ръка, като удобно я придърпа към рамото си, след което започна да повдига и сваля другата си ръка във въздуха, надъхвайки хората около тях да ръкопляскат още повече.
След няколко минути бурни аплодисменти, той я пусна на земята.Погледна я в очите и и каза :

- Не само можеш да убиваш умело, но и пееш прекрасно. - усмивката на лицето му показваше колко искрен е в този момент.

GorgeousNightmare

GorgeousNightmare

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeВто Фев 07, 2012 8:59 pm

Никога до сега не бях ставала център на такава радост или овации. Може би защото до сега не бях споделяла с никой този талант. Винаги съм пяла и свирела само за себе си, обградена от тишина и мрак. Усещането беше ново и някак си приятно. Странно беше, че точно пред него успях да освободя една част от себе, която друг не беше виждал. Даже и Клавдий. Искреността в очите му ме накара да се засмея така истински, както не се беше случвало от години. Бях му благодарна за този малък подарък.
-Стига, стига. - казах усмихнато аз и се освободих от захвата му. Почувствах някаква необяснима тръпка и ми се искаше колкото се може по-бързо да я премахна от съзнанието си. Не бях свикнала да изпитвам каквито и да е емоции. Чувствах се несигурно така, но някак си вътрешно, сама за себе си знаех, че ми се иска да опозная този мъж. Една неволна прегръдка последва от мен към него. Не знам защо, просто изпитах нужда да го направя.
-Благодаря ти!
Отидохме на бара, където запалих цигара.
-Сега се връщам. - констатирах аз като се запътих към Микаел, за да му върна инструмента. Той ме опъти към килера, където да го оставя. Влезнах в малката стаичка и видях Кат, стояща на една каца, плачеща. Стана ми малко съвестно за детето. Облегнах китарата на стената и седнах до нея. Не знаех как да подходя. Никога не ме е бивало с хората, камо ли с деца. Поставих ръка на рамото й:
-Хей, не плачи. Не съм искала да те засега по някакъв начин. Просто имах нужда да се освободя. Ако това ще те успокои между мен и Дрейк няма нищо. Просто бизнес.
Не изглеждах особено състрадателно, но всъщност се опитвах да влезна в положението й до колкото мога.
-Не си заслужава хубаво момиче като теб да рони сълзи заради една непозната.
Fate
Admin
Fate

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitimeСря Фев 08, 2012 6:22 pm

- Остави ме на мира - извика Кат, като блъсна с ръце стоящата пред нея Дориан.
Не искаше да разговаря с никой, да виждат толкова слаба, най-вече някакво непознато момиче.Тя трябваше да бъде сестрата на безскрупулният Микаел, а не пеленачето за което той се грижи.
Кат повдигна глава нагоре и погледна Дориан в очите.

- Нищо не знаеш за мен!Нищичко, че да ми казваш за кого трябва да ми пука или не! - след което отново заби глава между краката си.Сълзите и се стичаха все повече и повече, но се опитваше да бъде възможно най-тиха.Не искаше някой друг да нахлуе вътре и да я види в това състояние.Най-вече брат и!

Докато Дориан стоеше при плачещата Кат и се опитваше да я успокои, Дрейк вече доизпиваше второто си питие.Потропваше нервно с единият си крак по стола, а ръката му следваше ритъма отгоре на бара.Микаел забеляза нервният си клиент, който му бе и стар познайник и се приближи към него.

- Какво има друже? - попита го той, поднасяйки му нова чаша пред него.Грабна една отворена бутилка старо малцово уиски и му наля два пръста. - Пий, ще ти олекне.
Дрек все чашата, като удари една голяма глътка за настроение.
- Не че ми тежи нещо, работа ме чака.
- E, ние тук най-добре те разбираме.Няма делник, няма празник!
Двамата мъже се спогледаха, засмяха се и си дадоха една наздравица.

- Ей, Микаел... къде е Синекоска?
- Отиде да остави китарата в склада.Може да се е напила.Кой я знае?
Дрейк не отговори с нищо.Продължи да потропва нервно върху бара, чакайки новата си позната.

Sponsored content

Тъмна светлина Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина Icon_minitime

Тъмна светлина
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Fate Cry :: Териториите на прокълнатите :: Найтмер-
Идете на: