ИндексКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share

"Наргиле"

Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

Брой мнения : 3307
Местожителство : Plovdiv

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeСря Яну 19, 2011 10:12 am

Името говори само за себе си. Клубът за пушене на наргиле. Винаги пълен, по всяко време на деня. Има няколко неща, които привличат клиентите. Едно - добрия интериор. Стените са смесица от тъмно и светло, няма столове, сяда се на земята на големи пухени възглавници, а наргилето се доставя от симпатично момиче. И две - собственикът. Харизматичният Веларион Ашманте е изискан, с добри обноски и знае как да ласкае. Сам забърква тютюна, а той варира от най-различни смесици. Другата функция на мястото е Чаена Къща. С чайовете е същото - интересна смесица от билки, плодове и аромати.

Меню за наргиле:                                                                                                            

Ябълка - 6 злато                                                                                                                
Праскова - 5 злато                                                                                                              
Шоколад - 7 злато                                                                                                              
Карамел - 7 злато                                                                                                                
Грозде - 6 злато                                                                                                                  
Пъпеш - 8 злато                                                                                                                  
Мента - 8 злато                                                                                                                    
Дуо блак ( кафе+черен шоколад) - 10 злато                                                                        
Арома (розови листа+черешови пъпки) - 10 злато                                                                
Фрути (смесица от плодове) - 10 злато                                                                                  

Меню за чай:

Билков - 3 злато
Черен - 3 злато
Плодов - 3 злато
Черен+зелен - 4 злато
Амброзия - 5 злато
Слънчоглед (смесица от ядки) - 5 злато
Лимонада (лимон+сметана+ соя) - 5 злато
Шоко ( какао+черен чай+канела) -6 злато
Цветен (смесица от цветя) - 5 злато
Кенди (захаросана ябълка) - 6 злато

Веларион Ашманте
"Наргиле"     Velarionashmantlebydarc

Последната промяна е направена от poli_dreamz на Чет Авг 14, 2014 9:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
????
Гост

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeПон Фев 13, 2012 3:52 pm

Компанията ми ме изненада доста приятно като стигнахме пред заведение с дървени врати и прозорци с красиви орнаменти по тях.Противно на очакванията ми, да заседнем отново в "Братска любов"." Наргиле" бе от онзи тип заведения в който, можеш да седнеш и сам, без да се чувстваш като неудачник, защото компания ти правят ароматния дим, който се извиваше като котка във въздуха и атмосферата, която те предразполагаше като изкусна домакиня.
Не беше много осветено и в това му бе част от чара, по стените се движеха сенките на хората, приличаха на танцуващи черни пламъци.Миризмата бе особена, запазена марка на заведението.Настанихме се на големи, пухкави възглавници в различни цветове, толкова удобни, че заедно с тялото ти потъва и напрежението вселило се в него.
В единия ъгъл стоеше мъж, особен от останалите...пушеше наргиле и наблюдаваше с благ поглед случващото се.Имаше дълга, черна коса от която се подаваха красиво изваяни, два черни рога.Беше като излязъл от митологията, внушителен, но погледа му издаваше нежният му характер.Като ни забеляза се запъти към нас, поздрави ни и започна да си говори нещо с Хейз и Скай.Говореше леко провлачено и спокойно...думите му те опияняваха и не бях усетила как момиче с голяма плетена шапка и лунички стоеше до мен и везе за втори път ме питаше какво ще поръчам.
-Бих желала едно меню ако може....- не бях запозната със стоката, която предлагаше заведението така, че избора бе труден.
Обичах да разглеждам детайлите когато бях на ново място.Тук клиентите бяха по различни от тези при братята, някак си по-спокойни и.....щастливи.Дали бе заради тютюна или слагаха нещо в чая , не знаех...но онази лека извивка в края на устните им издаваше блаженство.Бях леко изолирана понеже, Тес си говореше с Кейт...само ръката върху бедрото ми бе единствения му контакт със мен.И честно казано не роптаех, заведението бе достатъчна компания.В другия му край забелязах качулат мъж, поне предполагах за пола по фигурата му.Не пиеше нищо, просто стоеше и сякаш виждаше през падащия пред очите му плат.Освен дългата роба, го обвиваше и някаква едва доловима мистерия.Нещо ме привличаше в този човек...беше ми интересен.За това станах на крака и се запътих към масата му.Дръпнах стола, плахо и седнах.В началото само мълчахме, от лицето му се виждаше само брадичката.
-Какво виждате?-попитах аз.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeВто Фев 14, 2012 10:18 am

Той стоеше в края на заведението зад черната качулка, която успешно закриваше лицето му за света. Не пиеше нищо. Беше учудващо спокоен за иначе прекалено първичния му характер. Живите му очи шареха от едната стена, през всички присъстващи, до другата стена. Не пропускаше нито една подробност, колкото и малка и незначителна да беше. Ето там на третата маса в ляво застарял ерген ухажваше вече узряла, закръглена госпожа, която си вееше с ветрило, а гушата й се потеше. Той усещаше пулса в гръкляна й, който се набиваше в ушите му като болезнен тъпан. Искаше му се да го изтръгне. Срещу тях стоеше младок с толкова престорено интелигентен вид, че чак минаваше за парвеню. Разлистваше книга и си шепнеше нещо под мустак, като от време на време наместваше прекалено големите си за издълженото му лице очила. Пръстите му трепереха по редовете. Беше превъзбуден. На една от централните маси се настани голяма и пъстра компания, към която се присъедини и съдържателя на клуба. Кой от кой по-интересен и цветен. При вида им мъжа се усмихна по своя животински начин. Кучешките му зъби, остри като бръснач проблеснаха на слабата светлина. Дългите му, жилести пръсти тракаха по дървената маса. Една реска бе останала от дълбането на нокътя му.
-Виждам Бог в птиците и Сатаната в дългите думи.
Речта му отекна в пространството, непозната, нечута за никой. Така и трябваше да бъде.
Една девойка стана от централната маса и с леко колебание седна при него. Интересът и любопитството й се четяха в мимиките й. Беше млада, необуздана, със сиви, стъклени очи. Един бял кичур се открояваше на фона на дългата й руса коса. Беше от този тип жени, които търсеха розовия цвят във всичко.
-Какво виждате? - попита накрая тя с тих глас, опитваща се да бъде блага, предразполагаща.
По нищо не показваше някаква реакция или емоции. Емоции? Всъщност той нямаше такива. Носът му се наостри, вдиша леко въздуха около нея, сякаш попиваше чак до кокалите й. Миришеше му познато. Част от натрапчив близък аромат се беше загнездил в кожата й. Тя не подозираше за това. Да....миришеше на него. Колко интересно! Кога ли точно и в какви обстоятелства двамата се бяха срещнали? Това нямаше значение. Или може би имаше. А и нещо друго привлече вниманието му. Приличаше му на някой. Някой, който е виждал преди. Не можеше да се сети, а бе толкова близо до ума. Болезнено близо....
Мислите му бяха прекъснати от младото момиче с луничките, което му поднесе извезан, сребърен поднос. На него имаше листче и фино нарязано енфие от череша. Беше влажно и меко - първо качество. Не можеше да отрече, че Ашманте си разбира от работата. Той сви листа като остави натрапилата се да чака. Направи си една линийка, положи конуса в единия й край и наведе лицето си. Изсмърка го колкото се може по-нежно, така че субстанцията да полепне по носната лигавица. Изчака една минута да усети действието и чак тогава повдигна глава към момичето, все още криещ лицето си от нея. "Какво виждате" го беше попитала. Виждаше овце събрани от общата цел за безпроблемна забава. И все пак няколко откъслечни индивида се открояваха от стадото. За тяхна голяма жалост....
-Потенциал. - отговори със сух, грубоват глас, сякаш гласните му струни са били разкъсвани в миналото.
????
Гост

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeВто Фев 14, 2012 2:03 pm

Непознатият стоеше и по нищо не показваше, че отразява присъствието ми.Бих го оприличила като гъба, черна дупка попиваща всичко около него.Чувах дишането му, равномерно, като тракането на часовник, или часовник на бомба със закаснител.Невидимата роба с която бе обвита осанката му гъделичкаше носът ми, сетивата ми...може би общувахме на по-примитивно ниво, като животни оставяхме миризмата да говори.А неговата казваше толкова много, беше като стар познат, който си виждал само веднъж и се срещате след години...името му е запечатано в съзнанието ти, но то отказва да го изкара на показ.
-Потенциал.-отговори той, кратко, точно и ясно.Пестеше думите си, но всъщтност казваше толкова много.
Не знаех как да му отговоря, в момента най-естественото общуване между нас ми се виждаше мълчанието.Но после устните ми изрекоха следното:
-Потенциалът – това е способостта на всеки човек да надхвърли обстоятелствата. Потенциалът е даденост. Той не зависи от пол, възраст, образование, етнос или други фактори.Потенциал в какво?И всъщтност що за материя е той щом го доловихте така бързо?
Бях като малко дете, главата ми бе пълна с въпроси, които исках да му задам.Но ми хрумна, че във въпросите ми се криеха и отговори, почувствах се малко глупаво.А щом се почувствах глупаво, започвах да върша глупости.Една от тях бе когато протегнах ръка към качулката му и я дръпнах назад.Възможно най-лошият подход и липса на тактика, но просто трябваше да знам.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeВто Фев 14, 2012 2:23 pm

Пред нея се показа лицето му. Това така кръвожадно, лукаво лице, но и по някакъв странен начин привличащо. Опасността се отразяваше в очите му, жестокостта се отпечатваше по скулите му. Всичко в него крещеше "Бягай, колкото можеш по-бързо, защото ако те достигна и Богът на Смъртта няма да може да те спаси."
"Наргиле"     Eivul
Той не трепна нито за миг. Тази детска дързост не му направи никакво впечатление. Само левият край на устната му едва забележимо се изви нагоре в психопатска усмивка. Тъмно червените му зеници кървясаха. Имаше вид на лунатик, но стоеше в спокойна поза.
-Потенциал за скорошни жертви. - каза жадно сякаш предусещаше кръвта с която щеше да напои извратените си нужди.
Арадел усети топла длан на рамото си. Обърна се и видя Тес, който беше забелязал, че разговаря с този странен тип, който не му вдъхваше никакво доверие. От такива като него трябваше да се пази.
-Арадел, всичко наред ли е?
Не искаше да показва слабост, затова се опитваше да запази самообладание. Но този напън не можа да излъже Ейвъл. Усети страха в душата му. Спокойно както и преди без да сваля погледа си от момичето, сякаш я изпиваше с него, и с все още онази ужасяваща усмивка каза:
-Всичко е наред. Само си говорим, нали, Арадел? - повтори името й, което току ще бе научил.
????
Гост

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 8:11 pm

Първото впечатление винаги е погрешно.В представите ми, под качулката се криеше побелял мъдрец, готов да побъбрим на екзистенциални теми.А исината беше, че пред мен се появи лице, жадно за кръв...интересуващо го единствено само къде е моргата.Не ме беше страх, още ми беше интересн...просто не знаех вече какво да го попитам.А и след малко усетих топлата ръка на Тес върху рамото си:
-Арадел, всичко наред ли е?-попита той.
-Всичко е наред. Само си говорим, нали, Арадел? -изпревари ме непознатия с отговора си.
-Всъщтност, можем да си поговорим когато вникнете в смисъла на думата, господине.-казах аз докато се изправях, но без да искам с ръката си разпилях енфието му на земята.Видимо не реагира, но ми хвърли поглед, който ме накара да настръхна.Не исках да създам неприятности, опстановката се нажежи след като дойде Тес, за това се оттеглих.Но на ставане, видях до крака си паднал медалион, сребърен с надписи на неразбираем за мен език по него.В средата му имаше черен аметист, толкова черен, че ако се вгледаш можеш да видиш как тъмнината се движи в него.Погледнах към качулатия, беше като скала, никаква емоция не озари лицето му.Пъхнах синджира в джоба си и се запътих към масата ни.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 9:01 pm

Тес я държеше за кръста като от време на време се обръщаше към непознатия. Той на свой ред му се усмихваше с острите си зъби.
"Да.....много потенциал" помисли си той.
Те стигнаха до масата си и седнаха на пухените възглавници. Сервитьорката вече беше оставила меню на мястото на Арадел. Тя го взе и почна да разглежда предлаганите продукти.
-Докато тя си избира, може да донесете и една купа овесени бисквити. - поръча Хейз - Много са вкусни и засищащи. - поясни на ученичката си. Тя вдигна поглед пред нея и забеляза, че тайнственият мъж е изчезнал безследно.
-За какво беше всичко това? - прошепна в ухото й Тес, така че никой да не ги чуе.
????
Гост

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeЧет Фев 16, 2012 7:52 pm

Разлиствах менюто, виждах единствено цветни страници с наклонен шрифт, но не и съдържанието.Бях като изсмукана, този човек явно бе нещо и като енергиен вампир.Изведнъж в погледа ми се наби любимият ми десерт-шоколодово суфле.При мислъта за нежния, топъл шоколад, който обгръща устата ти и разпалва сетивата ти, устата ми се напълни със слюнка.Даже малко от нея се стече по крайчеца на устните ми, но побързах да го избърша преди някой да е видял.
В интерес на истината ми беше скучно, динамиката на ежедневито бе забавила своя ход и това ме изнервяше.
-За какво беше всичко това?- прошвпна в ухото ми Тес след малко.
Малко за учудих от въпроса му, звучеше така сякаш ми държеше сметка- нещо което не ми се нравеше особено.
-Имаш предвид желанието ми да общувам с други хора ли?!Видях, че не е свестен и както забеляза се оттеглих, просто имах други представи за него, които се оказаха погрешни.- опитах да смекча малко тона си, защото все пак разбирах, че е просто загрижен.
Момичето със шапката чието име явно никой не знаеше пак се появи в очакване на поръчката ми:
-Едно шоколадово суфле за мен, горещ шоколад с вкус на кокос и чаша вода.- имах намерение да се надрусам с шоколадови изделия с цел да си подобря настроението, пък и да се заредя с енергия.
След което се обърнах отново към чернокоското и прокарах пръсти през косата му, целунах го нежно с върха на устните ми по носа и му се усмихнах за да му покажа, че не съм му ядосана.Докато се намествах на меката възглавница, усетих в джоба си ръбенето на новонамереното бижу.Извадих го и отново се вгледах в него...започнах да го оглеждам от всеки ъгъл и открих, че може да се отваря.Интересно...но всичко тепърва предстоеше.Когато го отворих около мен се разнесе позната мелодия.Преспивна песничка, може би...сънанието ми интуитивно запя текста, а умът ми търсеше спомена.Жена, с бяла рокля, дълга светло кестенява коса...почти руса.Стоеше над кошчето и пееше, пееше тази песен.Гласът и изпълваше пространството като чучулига.А детето в креватчето, с почти бяло руса коса и сиво-сини очи ч гледаше хипнотизирано, дъвчейки дрънкалката.

Спи на моята гръд, детенце.
Аз обгръщам те с ръце
като с топличко гнезденце.
Слушай моето сърце
и през сладката забрава
обичта ми усети.
Всяко зло далеч остава
и съня не ще смути.

Не плаши се, ако вятър
клоните огъне с вой
и обрули им листата,
ни от морския прибой.
Ти в съня си се усмихваш –
явно виждаш чуден свят,
а в часа среднощен тихо
ангели над тебе бдят.

Малко преди да затворя очи и да се оттдам на сладката си дрямка, последното нещо което видях бе черна сянка зад майка ми.Да, това бях аз а красивата руса жена, моята майка.И последният път в който я видях....От вътрешната страна на медальона имаше надпис- "Като звезден небосвод, любовта ни цял живот" , "С обич Чарлз"...името на баща ми.Но как, защо, защо тук?Въпрсите виеха в главата ми като глудница гладни вълци.Затворих рязко капачето на медальона и го стиснах в юмрука си.Гореща сълзи пареха по страните ми, не се стараех да ги прикривам, това не бяха сълзи от срам.Обърнах поглед към Тес, който гледаше с недоумение:
-Ще ми помогнеш ли..да..я намеря...моля те!

Мелодията която звучи от медальона:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t894eGoymio#!
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeПет Фев 17, 2012 10:11 am

Той обгърна лицето й със собствените си ръце, като я триеше и криеше от другите. Не искаше да показва личната й драма, толкова интимна и съкровена на всички. Целуна я страстно, за да я успокои.
-Ще ти помогна. Обещавам.
И я прегърна силно, покровителствено, топло.
Поръчката й дойде. Изглеждаше още по-добре отколкото си представяше, а на вкус беше като разтапяща се милувка. Тя почна да се храни. Тес я попита сега много по-дипломатично и сериозно, не толкова като приятел или любовник, а като човек, който има определена мисия.
-От колко години не си я виждала? И изобщо трябва да ми кажеш всичко, което помниш или знаеш за нея. Това много ще ми помогне.
????
Гост

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeСъб Фев 18, 2012 12:24 am

Сълзите ми напояваха блузата му...бях толкова отдадена на емоцийте си, че не сдържах хлипанията си.Но скоро нежните му ласки ме успокоиха и започнах да дишам нормално.Останах известно време в обятията му, съзнанието ми блуждаеше.Изведнъж Тес ме изправи и ме хвана за рамената като каза решително:
-От колко години не си я виждала? И изобщо трябва да ми кажеш всичко, което помниш или знаеш за нея. Това много ще ми помогне.
Замислих се...беше трудно да си спомня мама.Като бях малка отварях гардероба й и миришех дрехите с цел да съхраня спомена.Но с избеляването им, избеляха и спомените ми които користно пазех.Тогава отново се сетих за мелодийката и разтворих медальона.Наистина тя ме отнесе до кътчета които тънеха от години в тежък слой прах от забрава.
-Тя....-започнах несигурно аз, с поглед загледан някъде назад в годините.-Тя решеше косата си с сребърна четка и си пееше.Обичаше да пее.На една от роклите си носеше брошка-черна далия.Помня защото винаги драскаше лицето ми когато я прегръщах.На врата си имаше родилен белег, във формата на знака за безкрайност...поне на мен на това ми приличаше.Но най-натрапчиво помня аромата й..нещо средно между роса и мускус.Миришеше на пролет.И мисля, че това е....Не можах да запазя спомените си....-с думите ми потекоха нов ред сълзи.Чувствах се виновна, че съм позволила на паметта си да заличи всички малки подробности които знаех наизуст и си ги повтарях с течение на годините.
Мелодийката беше спряла, а аз гледах безизразно в една точка.Сълзите ми все още се стичаха, но по-скоро вече машинално.Пред никого не се бях разкривала така...Отхапах от суфлето, шоколада винаги носи утеха.Хейз ме наблюдаваше, нямаше как да ни чуе на това разстояние, но по погледа му съдех, че знае.Или вече ставах параноична...
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeСъб Фев 18, 2012 11:23 am

Хейз забеляза. Нямаше как. Не знаеше каква е причината, но това нямаше значение нали. Не му беше приятно да вижда ученичката си тъжна. Той вдигна ръката си и извика на сервитьорката.
-Едно наргиле Арома, миличка.
Тя кимна и отиде да го приготвя.
-Арадел пушила ли си някога наргиле? Ще те отпусне и вдигне настроението ти. Хубавото при него е, че няма токсини и наркотични съставки.
И наргилето дойде. Скай го разпали, вдъхна и подаде на останалите. Накрая стигна и до нея.
-Пробвай. - подкани я учителят и с усмивка, която показваше, че те са тук и няма нужда да се чувства чужда.
????
Гост

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeСъб Фев 18, 2012 11:42 am

Наргиле....бях гледала как съучениците ми пушеха тайно в едно от кварталните кафета.Димът бе по-плътен от обикновенна цигара и по-ароматен.Така се извиваше във въздуха, че ако имаш малко повечко съображение ще можеш да различиш различни фигури.Това точно имаше дъх на вишна.Поех мърчкуча с червен, дървен филтер и опънах голяма дръпка.За миг ми пречерня пред очите, започнаха да ми парят и сълзят, след което се появи и кашлицата характерна за начинаещите пушачи.Отипих глътка вода и като се пооправих си дръпнах отново.Този път димът влезе по-леко и изпълни гръдта ми с благоуханния плод.Честно казано ми хареса, може би този ритуал с въртенето идваше от древни времена и хората са го използвали да се сближат и да покажат, че се възприемат един друг.Някакви подобни простотии ми се въртяха в главата.
Отпуснах се във възглавницата, освободих главата си от всякакви мисли и се отдадох на нежната ритмична музика която звучеше.Усетих как започвам да се унасям, емоциите днес ме бяха изтощили и бях безсилна пред дрямката.Започнах да виждам различни картини в просъница.Медальна бе ключ за друго пространство, в него имаше само жени които приличаха на майка ми, като клонинги.Вървях между тях и не знаех коя е истинската, коя да избера.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeСъб Фев 18, 2012 12:12 pm

Новите й приятели я погледнаха жално и топло и я оставиха да си отпочине от душевните терзания. Сигурно бяха минали десет-петнайсет минути в унес, когато разговора на две по-възрастни от нея, но все още млади жени я разбуди и тя неволно се заслуша в изповедта на едната от тях. Беше симпатична, но не до толкова, че да се откроява, с кафява, къса до раменете коса, малко изгърбен нос, но хубава кремава кожа:
-И като се отвори тая врата и застана той във фоайето, същински дивак. Реших аз-ей това ще бъде бащата на децата ми. Но не ме забеляза той, хич даже.Летеше, летеше. Шест месеца само за едно здрасти съм го рпеследвала. Ето, тайно му направих снимка с полароида. А това копче му изпадна на улицата. Де да можех да му го зашия... Пазя си го! Той гледа
като кон- само напред! Заставала съм така, че отражението ми(в някоя витрина например) ще му извади очите. Безуспешно. Хвърлена енергия, любов хвърлена-ей така. Нарочно минавам оттам, където и той. Няма братче. Космос. Два-три пъти като се срешнем(уж случайно) кимвам така доста ярко "Добър ден". Оня, братче, гипс. Дреме като заспаняк. Изобщо каквото можах - направих. Дълбоко за себе си имам решение на ситуацията. Газ, духвам надалеч. Целият си живот за десет години напред го посвещавам на работа. Работа до откат. Спя, развивам се и го обичам. Само него. Натрупвам пари, богатство. Хората ще ме знаят по магазините даже. Той нека живее с някоя там, нека вдишва денонощно лъжовната й миризма! Да се наслади хубаво на плътското. Нека! Разтоварване по течението. Авантюри, мяу-бау, еуфория. Добре! Но един ден все ще е самотен. И тогава-бам-идвам аз. Уж случайно. Срещам го като дива мечка заек. И е мой, мой...Но трудно се издържат десет години. Мене от вътре ми е вулкан.
Приятелката й ентусиазирано и отсечено кимаше на всяко нейно изречение, като изпиукваше по едно "мхм, мхм". Двете бяха толкова смешни и забавни, че Арадел се чудеше да се смее ли или да плаче.
????
Гост

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeСъб Фев 18, 2012 8:37 pm

Стоях със затворени очи и слушах разговора на двете жени.Не исках да се присмивам на любовните разочарования на по-възрастната от мен дама, но начина по който разкриваше дерзанията си бе особено комичен .Изчаках да приключи историята си след което се надигнах и се замислих.Исках някак си да й помогна, но знаех, че няма да се вслуша в съветите на по-младо от нея момиче, хлапачка тепърва навлизаща в живота.И тогава ми хрумна гениалната мисъл, станах и се приближих до масата им:
-Здравейте, случайно дочух разговора ви от съседната маса.Казвам се Шантал и мога да предвиждам бъдещето и настоящето, ще се радвам ако ми позволите да ви гледам.
Жените ме изгледаха смаяно в първия момент, след което едната ми направи знак да седна.Дръпнах стола и се настаних удобно.Затворих очите си, оформих ръцете си така сякаш държах невидима сфера.Предизвиках магията си, която се разля от върха на ръцете ми и зае формата на въображаемото кълбо.
-Този мъж е адски себичен...Подхода ви не е правилен.Виждам...виждам среща и то много по-скоро от колкото очаквате.-изсмуквах си най-нагло неща от пръста.- Чака ви успех професионален, повишение може би и сватба.Обаче кумът ви ще спи с едната шаферка.Трябва да предотвратите това защото ще повлияе на брачното ви щастие.-едвам сдържах смеха си...
В този момент е заведението влезе мъж, обикновен на пръв поглед с кръгли очилца.По физиономията на жената съдех, че това бе въпросният й възлюбен.
-Да, това е той.Сега искам да гледате към мен...той не съществува в този момент.Погледнете ме и запазете спокойствие.

Мъжът огледа пространството и се запъти към барчето.Наистина нещата се развиваха в неочаквана за мен посока, за това импровизирах.Но в този съдбовен час, боговете се намесиха и " О небеса" , за миг той забави ход и обърна поглед към дамата, която осърдно прикриваше смущението си.Тя стриктно следваше заповедта ми и не го отразяваше.Той се обърна на пети и тръгна към масата ни.Днес явно бе щастливият ми ден.Заповядах на енергията ми да се прибере обратно в мен и тя послушно зае предишното си място.Сега просто трябваше да гледам.Казах й метод, който бях научила още в училище.Ако не обръщаш внимание на тръпката ти, то тя сама ще дойде при теб.Мъцете се хранеха с вниманието ни.Оставиш ли ги на диета дотичваха като кутрета.Господина явно бе забелязал предишните й напъни и му извратено удоволствие, но обрата бе предизвикал интереса му.
Усмихна се "под мустак" и използва най-баналният израз "познаваме ли се от някъде"....Работата бе ясна на къде отива, те се заговориха, аз се измъкнах при което жената ми намигна съучастнически.Работата ми тук бе свършена.
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeНед Фев 19, 2012 11:04 am

Арадел се върна при компанията си доволна, че се е намесила успешно в една любовна ситуация, която изглеждаше в задънена яма. Седна и почна да говори вече развеселена с новите си приятели. Любуваше се на всяка тяхна дума, всяко докосване на Тес и разбира се на шоколадовото си суфле. Дамите с мъжа от съседната маса станаха да си ходят, но преди това приятелката на влюбената отиде до Арадел и благо й стисна ръката.
-Добре я излъгахте, но ви се получи чудесно. Благодаря.
След което те си излезнаха. След още близо половин час и маговете бяха готови да потеглят. Платиха сметката си, сбогуваха се със собственика и се озоваха пред заведението.
-А сега на къде? - попита Кейтлин
-Към Найтмер! - церемониално отвърна Хейз, направи кръгово движение с ръка и всички се изпариха.

/Гери пиши как се озовавате на улиците на Найтмер/
Fate
Admin
Fate

Брой мнения : 1391

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeНед Апр 22, 2012 2:01 pm

По пътя учителят ми не бе най-разговорливият събеседник, но се надявах това да не продължи когато пристигнем в заведението.Той предложи да отидем в "Наргиле", а когато отворихме вратата на въпросното заведение, разбрах от първото вдишване защо го бяха нарекли така.Когато открехнах вратите на заведението, отвътре ни връхлетя гъст облак дим, който се опита сякаш да ни избута с наситеността си навън, попречвайки ни да прекрачим прага.Закашлях се няколко пъти тъй като бях по-нисък и най-гъстата част от облака се заби направо в лицето ми.През ноздрите ми премина смесица от приятни до противни аромати, а в устата ми остана неприятен вкус, за който бях чувал от старите пушачи че оставал след като изпушиш първата си цигара за деня.

- Ъх... ужас - прокашлях отново, опитвайки се да прочистя гърлото си от неприятната смрад.Г-н Бишъп само ми се изсмя и ме избута в заведението.Пред очите ни се разкри странно на вид помещение в което мебелите бяха заменени от меки топки нахвърляни върху пода, а на тях стояха клиентите които самодоволно опъваха кой от цигарата си, кой от някое странно приспособление за тютюнопушене.

Хората насядали по земат изглеждаха странни.Не, нямам предвид държанието им, напротив!Просто начина по който изглеждаха, малко ме плашеше.Например, в единият край на помещението се намираше мъж който се бе отделил от всички останали и бе седнал направо на пода, а не на пухеният си стол.Кръстосал крака, той се бе захванал сръчно да свива поредната цигара, която след минути щеше да запали.Кое му бе странното ли? Приличаше на бик!Да, наистина! Същински минотавър! Вгледах се с интерес в рогата които бяха пробили кожата на челото му, а малките му очи се отместиха от цигарата и се впериха в мен.Погледите ни се срещнаха и сякаш той хвана моя в собствената си магия и колкото повече се опитвах да извърна главата си настрани, толкова по-трудно погледа ми се отместваше.Бях като в капана на собственото си съзнание което се бореше с надделяващото любопитство.Когато накрая успях, извърнах рязко главата си към Учителя и се опитах да се разсея с някакъв произволен разговор.

- Обичате ли малини? А... да...хах.Исках да питам къде ще седнем...

poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 6:48 pm

Хейз забеляза лекото учудване, даже плахост на Аш. Че какво чудно имаше в това място?Та това бе най-спокойното заведение в града. Той само се засмя, положи дланта си на гърба на момчето и го бутна по-навътре. Първоначалната ударна вълна дим малко по малко почваше да се изпарява и вече не го дразнеше толкова много. Даже почна да усеща в ноздрите си приятният аромат на съчетани цветя и нюанси на плодове и ядки. И все пак още се чувстваше сконфузно:
- Обичате ли малини? А... да...хах.Исках да питам къде ще седнем...
Дългокосият маг се засмя на неловкото държание на ученика си. Ако не друго, Аш често успяваше да го разсмее и да му повдигне настроението.
-Да, обичам малини, но предпочитам ягоди. - пошегува се той. -Хайде!
Той го приведе през отделните маси и двамата се настаниха на една, що годе в средата. Веднага след това към тях се присъедини и екземпляра от човешки вид, който така беше стъписал младежа.
-Добре дошли, Хейз. - поздрави ги той.
-Ааа, Веларион, здравей приятелю. Запознай се с мой ученик. Аш, това е Веларион Ашманте, собственик на мястото и мой верен другар.
Рогатият човек подаде ръката си и стисна здраво, но не прекалено силно тази на младият мъж.
-Приятно ми е.
Fate
Admin
Fate

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 7:23 pm

-Приятно ми е. - изрекоха малките устни на ...собственика на заведението.Тънките му вежди се повдигнаха в отговор на думите му, а лицето му изглеждаше все така сериозно както и когато стоеше на масата когато влязохме.Стискайки ръката ми, усетих топлината на неговата длан.Имах чувството че бях напъхал ръката си в пещ, от която не можех да се измъкна.Излъчваше някаква силна топлина, която първоначално ме стресира до толкова, че засричах името си, въпреки че се състоеше само от две букви:

- А-ш...
Аш? За бога! Дори аз самият след като чух думите си, не разбрах как се казвам! Опитах се да отговоря отново, като този път успях да се представя, добавяйки след това уважителното "приятно ми е".По някакъв странен начин, този мъж ме плашеше и в очите му виждах човек на който не мога да имам никакво доверие, въпреки че бе приятел на г-н Бишъп.Все още вперил поглед в рогатия, се обърнах към него, задавайки му въпрос, с който се опитвах да му отвлека вниманието за да измъкна заклещената си ръка:

- Н-на кого можем да си поръчаме нещo? - заскимтях като изгубено пале търсещо майка си.

poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 7:52 pm

И още един смях се процеди в пространството. Неговият първоизточник отново бе Бишъп.
-Вел, малкият май се страхува от теб.
Деловитото изражение на собственика не се измени ни най-малко. Единствената промяна бе, че пусна ръката му. Аш се почувства облекчен и почна да пука китката си, все едно току що я беше освободил от менгеме. Странно изглеждащият мъж вдигна пръсти високо във въздуха и след минута при него дотича едно ниско девойче с къса до раменете рижава, къдрава коса и безброй лунички по лицето. Върху къдриците си беше поставила сламена лятна шапка. В ръцете си държеше меню.
-Сали обслужи клиентите ни, ако обичаш.
-Разбира се, г-н Шефе. - енергично отговори тя и подаде менюто към тях.
-За мен направо едно плодово кафе с аромат на.....ягоди... - погледна леко подигравателно към Аш, Хейз. -....Сали. - поръча си направо той. Тя кимна и след като на него списъка с продукти не му беше нужен го връчи на другарят му, който изглеждаше като в небрано лозе по неразбираема за нея или някой друг от присъстващите причина.
-А за вас?
Fate
Admin
Fate

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 8:48 pm

Луничатото девойче се приближи към мен, подавайки ми менюто.Когато го взех в ръце, спрях погледа си на малките точици украсяващи светлото ѝ лице.Приличаше на небосвода, но вместо тъмен, той грееше сякаш виждах звезди посред бял ден.Оттърсих глава усещайки се че се заглеждам повече от позволеното и разгърнах менюто.Имаше различни интересни напитки, храна и най-вече неща за пушене.Явно покрай страстният любител на тютюна Веларион, заведението бе насочено най-вече към пушачите тук.Но, аз реших да си избера друго.

- Може ли за мен едно "Дуо Блек"...но под формата на напитка? - попитах вежливо сервитьорката и още преди да ми е отговорила се опитах да и разясня точно какво бе желанието ми - Тоест, искам едно силно кафе, натъпкано с черен шоколад което да жегне живинката в мен и да се събудя.
Усмихнах и се леко, показвайки и че не съм някой луд който не знае какво иска всъщност.Надявам се да ме бе разбрала правилно, защото последното нещо което видях тя да прави е да се отдалечава безмълвно от малката ни маса, в посока на бара.

poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeНед Апр 29, 2012 10:07 pm

-За теб, г-н Шефе?
-Донеси ми една лимонада с овесени кълнове.
-Разбрано. - козирува тя и се врътна на другата посока.
-Интересен избор. - подчерта рогатия собственик за идеята на новодошлия да превърне рецептата за тютюн в напитка.
-Малкия Аш е пълен с изненади.
-Нима?
-Разбира се, иначе бих ли излезнал с него?
-И ти си прав.
И не след дълго момиченцето с луничките се върна като по пътя направи пирует, за да се размине с няколко човека, които иначе имаше опасност да я блъснат и да съборят таблата й. Но тя пъргаво като кокетна балеринка избегна удара. Постави чашите на масата както и един пепелник, за тези които щяха да пушат. А те бяха Ашманте, който извади една лула, запали я и започна да изкарва дима под формата на кръгчета. След секунда към него се присъедини и Бишъп, но със собственоръчно свита цигара с дъх на канела. Тъкмо почнаха разговора си, а Аш забеляза, че кафето е превъзходно и от един грамофон на бара се разнесе свежа, приятна музика. При звука й клиентите надигнаха глави и се усмихнаха. Явно всички я знаеха защото почнаха да припяват в такт с текста и мелодията.
-Мана мана...тутутутуту...мана мана.... - се чуваше от всички маси, а малката сервитьорка се клатеше в ритъма докато сипваше предварително забърканите напитки от работодателя си. Даже Хейз тропаше с крак и си припяваше.
-Хайде, момче - подкани го той - не може да не я знаеш. Пей. Мана мана.....мана мана....

/Свободно РП/
Fate
Admin
Fate

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeВто Май 01, 2012 7:57 am

Ама те сериозно ли? Г-н Бишъп ме подкани да се присъединя към пеещата им компания, на което нямаше как да откажа.Хората в заведението малко по малко се изправяха на крака и започваха да се имитират един-друг, като в странен хипнотичен танц.Разсмях се от дочуването на веселата песничка която ми напомняше за детството и обръщайки се към учителя си, се извиках силно за да ме чуе :

- МАНА МАНА! - викът ми успя да заглуши околните подвиквания, а когато Хейз видя усмивката с която се извиках, също се развесели.
Огледах се около нас, търсейки нещо или по-точно някого.Очите ми се озъртаха за луничавото момиче, което трябваше да ни донесе напитките.Не, не бях жаден.Напротив! Исках да видя каква щеше да е нейната реакция, когато чуе тази песен и види собственият си "г-н Шефе" да танцува като побъркан.Накрая тя се появи в тълпата, вдигнала високо своята табла на която носеше напитките, опитвайки се да избегне евентуален сблъсък с клиентите.Движеше се грациозно покрай тях и понякога се завърташе рязко за да се спаси от размахващите се ръце около нея.Пристъпих няколко крачки в страни, по евентуалната пътека по която тя щеше да мине и я зачаках.Дебнех я между хората като животно което причаква своята плячка, спотаил се между хората и масите.Накрая когато се приближи достатъчно близо до мен за да се опита да ме избегне, аз се провикнах силно :

- Хей... - но уви, явно не ме забеляза.Продължи по пътя си почти подминавайки ме като стопаджия, чакащ поредната каруца на пътя.Но не исках да я изпусна сега, за това посегнах с ръка напред, докосвайки рамото и.
- Чакай... това е за теб... - изпънах ръцете си пред нея препречвайки и пътя, като ги държах така, сякаш държах нещо в тях.Е, ръцете ми бяха празни, но не за дълго.Учуденият и поглед показваше че не разбира какво имам предвид, за това се захванах с идеята си.Много бързо отпуснах тялото си, позволявайки на енергията съдържаща се в дъното на душата ми да заблика през кожата.Бледо-синкавата енергия се появи в пространството около ръцете ми, описвайки малък прозрачен пергамент.По погледа и разбрах че все още не разбира какво правя, за това се взех в ръце.С помощта на "Контрол на магията" успявах да правя желанията си реалност, което бе голямо преимущество.С малко повече мисъл и отпускане на енергия, изписах на прозрачният пергамент две думи който се надявах да я развеселят.Красивите символи очертаваха пространството между ръцете ми, сияейки със синкава светлина.Когато вече магията ми бе готова, аз плеснах с ръце разплисквайки синкавата мъгла около нас и произнесох на висок тон двете думички които бях изписал:

- Мана Мана! - смигах и шеговито, след което се обърнах и тръгнах измежду хората, сякаш нищо не се бе случило.Все пак, просто исках да се пошегувам, като нямах задни мисли...

poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeПет Май 04, 2012 6:25 pm

И той се върна на мястото си, но не незабелязан. Сервитьорчето беше повече от очаровано от цветната му магия. Няколко дами също забелязаха този жест и го проследиха захласнато с поглед.
-Новото поколение напредва. Докато усетиш и ще са ни надминали. - каза пък един що годе залязващ ерген с носталгична усмивка.
А Аш? Той не обръщаше особено внимание на всички тези неща. Просто кротко седна до учителят си, радващ се на компанията му и отпи глътка от кафената бомбичка, която му бяха спретнали.
-Трябва да призная, че идеята ти наистина е добра. Трябва да те помоля да ми отстъпиш патента. - пошегува се собственика, макар че по нищо не личеше. А може би не се шегуваше. Още преди да отговори дойде луничатото девойче и постави едно червено наргиле, което беше набързо разпалено от Веларион. Имаше аромат на ванилия и кокичета. Той даде на Хейз, който жадно си дръпна, а Бишъп предаде мъркуча нататък към Аш, от който се очакваше да опита.
Fate
Admin
Fate

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeНед Май 06, 2012 6:51 pm

След хубаво прекараното време из импровизираният дансинг, се настаних отново до учителят си и странния собственик на заведението.Малките му хитри очи се впериха в мен, тъкмо когато отпивах първата глътка от така интересното питие.

-Трябва да призная, че идеята ти наистина е добра. Трябва да те помоля да ми отстъпиш патента.

Въпреки думите, малките му очи го издаваха че не го казваше с лоши намерения.Напротив, изглеждаше по-скоро приятелски настроен към мен.Но какво го караше да се държи така? Надявах се да не съм привлякъл и неговото внимание с шеговитата си магия преди малко.
Тъкмо щях да отговоря на въпроса, когато момичето с лице като нощното небе, се появи със странен предмет в ръцете.Aха, ясно!Беше от онези "Наргиле"-та с които хората си палеха различни треволяци, за да утолят глада си.Поставяйки го пред собственика, той мигновено изгуби интерес към мен и се захвана с паленето на наргилето.Правеше го така, все едно цял живот се е занимавал с това.Даже, си го представих за миг, като дете седнал в детският пясъчник, как копае дупки с малката си лопатка, а после старателно с някоя кофичка си оформя малки фигурки на пушещи човечета.Размих тези фантазии от главата си, когато пред мен се появи и маркуча, от който всички опитваха.
Ама... как смееха? Да не мислят че ей сега тук, ще тръгна да им обирам лигите от този...маркуч?! Има си хас, хубава работа!
Размахах полу-заплашително с ръце към рогатият, прикривайки лицето си.

- Ааа...не, не, не! Аз такива неща не пуша! Всъщност, аз никога не съм пушил...

poli_dreamz
Admin
poli_dreamz

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitimeПон Май 07, 2012 3:01 pm

Бишъп развеселено го тупна по гърба.
-Може би сега е времето да опиташ. Хайде няма да те отрови. Даже няма да ти се замае свят.
Учителят му го подканваше, а малката сервитьорка стоеше от страни и ги гледаше. Даже взе мъркуча и дръпна първа, за да му покаже как става.
-Ето така. Сега ти. - закокети се тя.
Аш осъзна, че е сгащен натясно и измъкване от ситуацията няма. Какво пък толкова. Не е толкова страшно. Просто тютюн като всеки друг, този обаче ароматен, с приятен вкус. Най-накрая тръбичката попадна в ръцете му и ще или не реши да пробва, иначе нямаше да го оставят намира. Младокът си дръпна, но последва това, което се очакваше от човек, който за първи път пуши - пълно закашляне. Димът излизаше от устата му в неразбрани форми, под звука на бухането, а самият той удряше гърдите си с юмрук. Тримата се засмяха, но не защото му се подиграваха. По-скоро им беше забавно. Сигурно си припомняха техният първи път. Дали са били толкова нескопосани?
Sponsored content

"Наргиле"     Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Наргиле"    "Наргиле"     Icon_minitime

"Наргиле"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Fate Cry :: Територия Феникс :: Град Маджeстик-
Идете на: