Fate Cry
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Библиотеката

Go down 
+2
Mortem
poli_dreamz
6 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Библиотеката - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Библиотеката   Библиотеката - Page 3 Icon_minitimeВто Яну 18, 2011 6:15 pm

First topic message reminder :

Тя е голяма, даже огромна. Съдържа хиляди томове от всякакъв тип литература. Читалнята е светла, пълна с канапета. Светлината влиза през високи прозорци, а вечер е осветявана от кристалният полюлей спускащ се от тавана. Библиотекарчето е момче едва на 16 години на име Тревър.

Библиотеката - Page 3 Kurhaas14yearbymeisan
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Elizabeth Winter

Elizabeth Winter


Брой мнения : 137
Join date : 05.06.2012
Age : 28

Библиотеката - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката - Page 3 Icon_minitimeПет Фев 01, 2013 6:37 pm

Елизабет се замисли. Какво ли й трябваше? Какво ли можеше да отвлече вниманието й от всичко, което се случи? Може би романс... не... криминален роман... не... Не можеше да реши. Елизабет присви очите си, които сега светеха с топла искрица на зеленото. Усмихна се дяволито и реши да впрегне младежа в малко работа... щом я предлагаше.

- Хм. Търся си нещо... увлекателно, интересно... може би приключенско... и с щипка фантастика. Можеш ли да се справиш? - попита тя, скръстила ръце.

Факта, че от нея вече не капеше вода не я правеше по-суха, но това сякаш не развълнува чак толкова момчето. Всъщност Ли реши да съблече якето си. Отдолу бе само по една прекалено голяма тениска и къси гащета, които едвам се виждаха от дългата блузка. Така щеше да й по-комфортно... и по-сухо. Оказа се, че долните й дрехи не бяха толкова мокри. Обувките й обаче все още джавакаха.

Момчето я изгледа... може би замислено. Бе трудно да се каже под този антипатичен поглед. Но пък като обща картина изглеждаше някак... сладък. Напомняше й на някой, но все още не можеше да се сети на кой. Изглеждаше доста млад. На колко ли беше? Е, не беше уместно да го пита подобни въпроси, въпреки че й беше любопитно.
Върнете се в началото Go down
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Библиотеката - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката - Page 3 Icon_minitimeПет Фев 01, 2013 7:52 pm

Хубаво беше това момиче. На Тревър би му харесала ако се занимаваше с момичета. Но той бе толкова погълнат от книгите и това, което те крият, че не обръщаше внимание на такива като нея. Просто защото според неговите критерии, още не беше дорасъл достатъчно. Пубертета все още не го беше ударил, както се казва.
За това пък въпросът й го заинтригува.
-Нещо увлекателно, интересно, приключенско, фантастично... - повтаряше думите й той, замислен и сякаш прехвърлящ всяка творба в библиотеката, която би отговаряла на тези условия.
След известни размисли, той най-накрая щракна доволно с пръсти.
-Май се сещам за нещо. Ела.
Сега крачката му малко ускори ходът си, нетърпелива да се докосне до гланцираната обвивка на въпросната книга. Прекара я през няколко лавици, докато се спря и заби поглед напред. Очите му шареха по заглавията и хоп, откри я. Тънките му ръце стигнаха една кафява на цвят книга, с рисунки по корицата, но никакви такива вътре в главите. Той я издърпа и гордо й я подаде.
-Призрачният Крал и Последният меч на силата от Дейвид Гемел. Не е трудна за четене. Има битки, любов, магия, богове и приключения. Става въпрос за принц Туро, който от много умно, но слабо момче се превръща в най-големият Крал на своето време с помощта на учителя си Мерлин и още няколко приятеля, които го съпътстват по пътя му към славата. Дано ти хареса. Ще очаквам мнението ти, когато я привършиш. Ела сега да я запишем в тефтера.
Те отидоха до гишето и Тревър седна на стола си, но поради ниският си ръст, не се виждаше от раменете надолу. наложи му се да запише взетата книга като се повдига, но не се оплакваше. Може би защото прекалено много обичаше работата си, че да спори за някакъв си стол. Записа името на книгата, а сега оставаше да запише и това на наемателката й.
-Твоето име?
Върнете се в началото Go down
Elizabeth Winter

Elizabeth Winter


Брой мнения : 137
Join date : 05.06.2012
Age : 28

Библиотеката - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката - Page 3 Icon_minitimeПет Фев 01, 2013 8:19 pm

- Елизабет Уинтър. - отвърна русокоската.

И в този момент осъзна, че любопитството я надви. Вместо да трепти в очакване да започне книгата си, тя изгаряше от желание да попита някой и друг въпрос библиотекаря. Ръцете й несъзнателно нервно се прокараха по гладката корица. Книгата бе топла и не много голяма - съвсем обикновена на пръв поглед. Но през листите й се прокрадваше странен блясък. Хартията, от която бе направена бе лъскава и със златист оттенък. Страниците й повече приличаха на пергаменти, а почеркът бе красив и добре орнаментиран, ако това изобщо можеше да се каже за един почерк.

Елизабет потропна с крак и започна леко несигурно.

- От много време ли си тук? Книгите изглеждат добре поддържани въпреки възрастта си. Сигурно правиш това от години... - и тя спря дотам, щом усети ленивия поглед на момчето върху себе си.

Може би не трябваше да пита, но бе пред свършен факт вече. Любопитството убило котката, казват. Сега ще разберем колко е вярно. И като заговорихме за котки, Лизи се сети за Даймънд. Къде ли беше сега? Може би трябваше да го потърси още днес. А може би малко по-късно той сам щеше да се върне. Ели отдалечи съзнанието си от тези мисли.
Върнете се в началото Go down
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Библиотеката - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката - Page 3 Icon_minitimeПет Фев 01, 2013 8:50 pm

Тревър поклати хаотично глава.
-Да, да, от много години. От много. Още откакто бях на пет. Повечето деца си играеха с пръчки и камъни, но когато ме пратиха тук, макар и нукса се оказа, че не съм толкова добър в магията. Мозъкът ми е много развит, но не за да влиза в чуждите сънища. Страстта ми са книгите. Чрез тях аз опознавам хората и така им влияя. Те са моето спасение и моето оръжие.
Момчето тракаше монотонно върху тефтерът си, но не от скука, а просто по някакъв стар навик. Обичаше да го прави.
-Грижа се всекидневно за библиотеката и за добрата й поддръжка. В това ме бива, в това съм добър. Понякога ми се налага да оправям пакостите на някои ученици, както след една синекоса, която буквално събори цял рафт с книги върху главата си. Голяма напаст беше тази. И много нагла. Но си отиде или поне така чух. От тогава не съм имал големи проблеми. Обичам хората като теб. Тези които уважават творчеството и се отнасят към него с респект. И като стана въпрос....
Той взе химикала и записа името й.
-Елизабет Уинтър....благозвучно е.
Върнете се в началото Go down
Elizabeth Winter

Elizabeth Winter


Брой мнения : 137
Join date : 05.06.2012
Age : 28

Библиотеката - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката - Page 3 Icon_minitimeСъб Фев 02, 2013 1:33 pm

Интересно. И той беше нукса. И любител на книги. Което пък й хареса, колкото и някак си меланхоличен да беше, когато говореше за книгите имаше искра в очите му, гласът му потрепваше тук и там, а химикалката нервно тропаше върху тетрадката. Значи все пак имаше нещо, което да го развълнува. Затова беше и тук все пак.

- Елизабет Уинтър....благозвучно е. - коментира той, докато записваше името й.

- Благодаря. А как е твоето?

- Тревър. - отвърна той простичко.

Може би все пак Ел щеше да се впише тук. Не всички бяха толкова неземни като Миша или пък онзи Пазител на гората. Може би имаше и някой друг по-нормален. Е, беше трудно да се каже, че тук ще намериш нещо нормално, но от извънгалактически до почти нормален си имаше разлика.

И тогава един въпрос изникна в съзнанието на Ел.

- На колко години си?

Да, момчето изглеждаше младо... но може би само изглеждаше. Все пак тук всичко трябваше да се подлага на съмнение.

- 16. - отвърна по типично антипатичния си начин Тревор

Е, явно Ли не се излъга толкова много. Или пък света бе започнал да става прекалено нормален???

- И си прав, че уважавам книгите. Те ми онова, което нямам, но от което имам нужда. Така че може би ще се виждаме често, Тревър. Та кога трябва да върна книгата?
Върнете се в началото Go down
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Библиотеката - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката - Page 3 Icon_minitimeНед Фев 03, 2013 12:30 pm

Тревър се усмихна на думите й. Тя го изучаваше, а той нея. Допадаше му начина й на мислене. Уважението, което показва. Непревзетостта и уравновесеното, поне в момента държание. Хубаво момиче, наистина.
-Когато я прочетеш. Няма определен срок за връщане. Само гледай да не я скъсаш, а когато я върнеш ще ми кажеш дали ти е харесала, нали?
-Разбира се. - кимна Елизабет и на свой ред се усмихна.
-Ако искаш може да я почнеш тук, ако ли не, където ти е удобно.
Девойката се замисли. Всъщност нямаше някакъв скалъпен план в главата си, все още как да прекара деня си. В четене, разходки или тренировки. Но след снощната свада, предпочиташе да се отдаде на спокойствие и може би свеж въздух, отколкото да отиде да се напряга с уроци. Един ден почивка нямаше да й навреди. Всеки има нужда от такъв, даже най-закоравелите бойци. Защо и тя да не се поглези малко. Заслужи си го, след всичко през което мина. Но да оставим решението на самата нея, което съм сигурна, че ще иска да сподели с нас.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Библиотеката - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Библиотеката
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Библиотеката

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Fate Cry :: Териториите на прокълнатите :: Роузкилл-
Идете на: