Fate Cry
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Тъмна светлина

Go down 
+5
Меропа Морт
Fate
GorgeousNightmare
Mortem
poli_dreamz
9 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeВто Яну 18, 2011 10:58 pm

First topic message reminder :

Единствената действаща кръчма в града след елиминиране на конкуренцията. Буквално. Това е шумно място, където хаосът и безпорядъкът са всекидневие. Ниски цени, ниски претенции, ниски очаквания. Ниска класа хора. Свърталище на вещици, шифтъри, вълколаци и некрота. Собствениците Микаел и Кат държат всичко под контрол. Не е тайна, че брата и сестрата търгуват с контрабанден алкохол и забранени вещества, но никой не смее да им каже и гък. Защо? Защото те притежават града.

Микаел Валарис
Тъмна светлина - Page 2 Ffffhq

Кат Валарис
Тъмна светлина - Page 2 Gggxn


Последната промяна е направена от poli_dreamz на Нед Авг 24, 2014 10:06 am; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
GorgeousNightmare

GorgeousNightmare


Брой мнения : 895
Join date : 30.01.2011
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Фев 08, 2012 6:38 pm

- Нищо не знаеш за мен! Нищичко, че да ми казваш за кого трябва да ми пука или не! - ревна още по-силно момичето. Изправих се и я изгледах със студен, празен поглед. Тя стоеше и цивреше и не искаше да чуе и дума от това, което й казах.
-Права си! - проговорих монотонно без капка емоция или жал в гласа си. - Не те познавам. Не ме интересува дали ще ревеш като разпрана или ще се смееш като клоун.
Обърнах се и се запътих към малката врата.
-Но ако наистина си като онова момиче, което видях в началото няма да се държиш като разглезена пикла. Явно съм сбъркала в преценката си - черепите по броеницата ти не са твои. Колко жалко....
Излезнах и я оставих сама в безсмислената си, глуповата тъга. Деца.
Върнах се обратно в заведението и отидох до новия си мистериозен познайник.
-Извинявай, че се забавих. - оправдах се докато сядах. - Занимавах се с един плъх. До къде бяхме стигнали.
Вдигнах чашата и отпих.
Върнете се в началото Go down
Fate
Admin
Fate


Брой мнения : 1391
Join date : 18.10.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Фев 08, 2012 8:30 pm

- Микаел - провикна се Дрейк към бармана - вземи едни капани за тия мишки бе! Виж го момичето какво бледо се връща, все едно е видяло призрак да гризе сирене.
Микаел я погледна за миг, след което взе една бутилка от бара.
- Ами тогава, да ти оправим цвета с едно хубаво уиски...а? - обърна бутилката с гърлото надолу и и доля питието почти до ръба на чашата.Днес беше изключително дащен и мил, най-вече защото заради изпълнението на Дориан доста хора после пръснаха парите си, за да утолят стичащите си слюнки по нея, в алкохола който той предлагаше.

- Дребен, за теб не знам, но аз трябва да тръгвам.Ти имаш да ми носиш още един...- тук той се замисли, защото не знаеше как да опише ситуацията разиграла се между тях, без някой друг да разбере -... подарък!
Върнете се в началото Go down
GorgeousNightmare

GorgeousNightmare


Брой мнения : 895
Join date : 30.01.2011
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Фев 08, 2012 8:46 pm

- Дребен, за теб не знам, но аз трябва да тръгвам.Ти имаш да ми носиш още един...подарък!
Обърнах се към него и тогава ми дойде като гръм от ясно небе. Плеснах се по челото.
-По дяволите! Съвсем забравих. Прекалено е късно да се прибирам сега и то сама.
Боунс щеше да ме убие ако разбере, че бях излизала извън окръга за неща като убийства, а както разбрах той имаше дарбата да надушва когато съм правила нещо.... по-интересно. А и забележката му да не използвам уменията си безразборно. Май пренебрегнах тази част нали? Нямах голям избор.
-Ще бъде ли проблем ако пренощувам у вас? Утре ще тренирам направо тук, ще раздвижа тялото си и вечерта направо може да дойдеш с мен да....да купим новият ти подарък за да не го мъкна. Мисля да е големичък.
Върнете се в началото Go down
Fate
Admin
Fate


Брой мнения : 1391
Join date : 18.10.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Фев 08, 2012 9:01 pm

- Мисля че трябваше на Дани, да му дам две, а не три кесии злато.Щом ще се налага и аз да участвам в мръсната работа...
Дрейк пусна една голяма прозявка, като разтегна ръцете си в страни.След това погледна към бармана, бръкна в джоба си и извади няколко масивни златни монети.Остави ги на бара на купчинка и му помаха, сбогувайки се за сега с него.

- Хайде, дърпай питието и да тръгваме преди да съм заспал.
Върнете се в началото Go down
GorgeousNightmare

GorgeousNightmare


Брой мнения : 895
Join date : 30.01.2011
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Фев 08, 2012 9:06 pm

-Може и да не се наложи да участваш, ковачо. - усмихнах се лукаво аз, знаеща, че едва ли ще имам нужда от опит. - Най-много да ме повлачиш малко после, ако не съм в състояние.
Грабнах чашата и я изпих на един дъх. Микаел се ококори като видя това. Як пияч си бях, няма две мнения по въпроса. Казах му довиждане, до нови срещи и всякакви такива изрази на куртоазия и потеглихме от заведението. Озовахме се на улиците и тръгнахме към къщата му, по-скоро той ме водеше.
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 03, 2012 8:45 pm

Точно в десет часа Виктор пристъпи прага на "Тъмна светлина".
Първото нещо, което забеляза?
Пушек.
Да, действително.
Бе толкова задимено, че те блъскаше в главата като сярна киселина.
Освен това бе доста претъпкано. Във въздуха се носеше такава гълчава, че младежът не можеше да чуе мислите си. Вътре имаше какви ли не. Можеше да различи всякакви индивиди - от некромансъри, през проскубани вещици и шумни картоиграчи, до разни закачулени странници, които пиеха инкогнито в ъгъла, наблюдавайки през скривалището на черните си одежди.
И всичко това на фона на почти отсъстващо осветление.
В дъното се намираше барплота, зад който бе застанала кръчмарката. В момента се бе навела и май че броеше пари.
Мъжът се огледа за Анджелина, но не я видя. Сигурно още не бе пристигнала. Едва ли присъстивието й щеше да остане незабелязано. Най-вероятно щеше да има поне дузина къркани и недотам пияни ухажори покрай нея.
Затова Виктор продължи напред и се спря пред жената. Тя не прекъсна работата си веднага. Едва след малко надигна погледа си към него и повдигна вежди с явна досада.
- Една бира. - отвърна Виктор на незададения й въпрос.
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 03, 2012 9:15 pm

Жената всъщност не беше на повече от 15 години. Кат изгледа новодошлия с неприязън. Не го беше виждала до сега, не й се нравеше, но на нея кой ли и се нравеше. Тя троснато му остави бирата. Чу се само едно "Хм" от детските й устни. След малко вратата на килера на бара се отвори и от нея излезнаха Микаел и Анджелина. Те си говореха нещо усмихнати и се разделиха. Той отиде да помага на сестра си, а рижавата дама веднага забеляза мъжа от басейна. Усмихна се заканително и тръгна по котешки към него. Спря се на бара.
-Знаех си, че ще дойдеш. Значи разкара онова момиченце, а?
Само с вдигане на пръста пред нея застана чаша с джин и лед. Тя я взе и отпи една средна глътка.
-Е, сладурче, тази нощ ще видиш истинския живот на този град и колко забавен може да е той. Наздраве! - поднесе чашата си към аристократа тя.
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 03, 2012 11:45 pm

Младежът й се усмихна, след което на свой ред надигна халбата си и отпи от нея.
Значи щяла да му покаже забавленията на този град, а?
Страхотно, той обичаше да се забавлява.
В полумрака на кръчмата Анджелина изглеждаше още по-екзотично. Като рядък вид цвете, което пронизва нощта с яркото си сияние.
На тъмно е трудно силуетите на хората да се открояват, но ето, че тя го постигаше. Не просто го постигаше, надминаваше себе си. Бе трудно да не забележиш това горящо слънце върху главата й. Същинска лъвица!
В този миг мислите на некромансъра се отклониха към непознатия мъж, заедно с когото "приятелката му" така съмнително бе излязла от... едно доста съмнително място. Младежът едва доловимо присви очи и в сърцето му се зароди дива ревност. А и тези усмивчици, които си бяха разменили.. Хич не му се нравеха.
Внезапно Виктор разбра, че непознатият е много антипатичен.
Не че нещо, просто... неприятен си беше, ами да. Който си има противно излъчване, си го има.
- Е, и откъде ще започнем, хубавице? - отново пусна в действие ухажорския си тон, без дори да осъзнава, че го прави. Всъщност той никога не си даваше сметка за тази своя привичка.
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 04, 2012 12:31 am

Анджелина забеляза ревнивия поглед на Виктор отправен към Микаел и това й хареса. Игривата усмивка не слизаше от лицето й. Само се надяваше да не му се изрепчи защото иначе щеше да се прости с живота си, а не й се искаше да се разделя с новата си играчка преди да се е наиграла.
- Е, и откъде ще започнем, хубавице?
-Ще започнем с пиене.
Тя надигна чашата си и изпи съдържанието й на един дъх, тропна я на бара силно и го стрелна.
-Пий! - каза със заповеднически тон и Виктор я послуша без значение дали искаше или не. Почна да поглъща голямото количество бира като на няколко пъти се задави, но огнените очи на жената не му даваха правото да спре. След няколко минути успя да изпие всичко. Гърлото му се сви от студената, газирана напитка и той се закашля. Тя му се изсмя в лицето.
-Анджи, хванала си си новак като гледам. - гласа на собственика профуча през ушите им. Сега той се видя още по-антипатичен на Виктор.
-Хахахха. Нима ти можеш да го победиш, скъпи?
-Разбира се.
-Да проверим?
-Да проверим!
Микаел извади една бутилка текила и наля десет шота, като нареди пет пред себе си и пет пред некромансъра.
-Е наздраве, драги.
Почна да поглъща алкохола един след друг все едно беше вода. Шейпшифтърката се приближи до ухото на Виктор и прошушна в него:
-Не се оставяй. Ако се предадеш ще ти се подиграват цял живот.
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 05, 2012 8:15 pm

Разбира се, че нямаше да се остави. По-добре да си отреже главата, отколкото да се предаде! Тя за какъв го взимаше? Да не би да не й приличаше на човек, който така лесно би захвърлил честта си?
Младежът се ядоса по онзи типично негов начин, който обикновено не му водеше на главата нищо друго, освен неприятности и проблеми. Кога ли щеше да се научи да не бъде толкова обидчив и самовлюбен? Като че ли никога. По-скоро черепът над Пътя на смъртта щеше да изчезне, отколкото Виктор някога да промени темперамента си.
Противният му съперник току-що беше завършил последния си шот и го гледаше подигравателно. В очите му се разгаряше същата надменна присмехулност, която му се беше налагало да търпи последните два дни в присъствието на Лушиъс. Това му подейства като червен тореадорски плащ, размахан пред бик, и той яростно гаврътна своите, без дори да спира, за да си поеме дъх. Когато приключи, отправи на Микаел буреносен поглед и изпръхтя, разширявайки ноздрите си. Само рогата му липсваха, за да заприлича досущ на разгневеното добиче.
Разбира се, това беше само началото. Предстояха им още хиляди серии, в които трябваше да повторят същото нещо.
Кой знае докъде щеше да издържи Виктор.
Едно беше сигурно. Нямаше да се откаже, дори ако трябваше да се свлече в несвяст на пода.
- Сипвай! - сухо нареди той на мъжа.
Междувременно наоколо се беше скупчила цяла тълпа; всъщност, повечето, ако не и всички от посетителите на кръчмата, едва разбрали за случващото се, веднага бяха дошли да наблюдават интересното съревнование. И нормално. Канадски борби, сбивания. Това са най-вълнуващите събития на подобни места. Така се раждат прякорите, така се изграждат хорските представи за даден човек.
Пък и това не бе просто някакво си надпиване. Ставаше въпрос за Микаел, човекът, който всяваше най-много страх у жителите на Найтмер.
Виктор изобщо си нямаше представа с кого си има работа?
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 05, 2012 8:31 pm

-Така да бъде! - с охота прие предизвикателството Микаел и наля още по десет шота за всеки. Изпи първите пет и очакваше непознатия да направи същото. Не се излъга. Момъка преглътна "честта си" и гавъртна пет чашки.
-Ой, Мик, играеш ли си с него? - присмехулно го попита сестра му.
-А ти как мислиш? - намигна й той. Тя отвърна на жеста му и се облегна на бара, за да наблюдава внимателно зрелището, заедно с Анджелина, която по някаква безумна случайност харесваше.
-Ой, червенокоске, искаш ли да заложим малко пари на тези мъжаги?
-Разбира се, виолетке.
Анджи извади една кесия със сто злато и я тросна на бара. Тйнейджърката извади също толкова и ги прибави към нейните. Микаел погълна и останалите пет, а краката му даже не се подкосиха. Шифтърката се приближи до Виктор.
-Ако победиш, ще спечелим добри пари.
Всъщност знаеше, че това е почти невъзможно, но и сеира й беше достатъчно забавен, за да се лиши от парите си на драго сърце.
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 05, 2012 10:14 pm

"Ако победиш, ще спечелим добри пари." - дочу сладкия глас на Анджелина в ухото си, който го погали като мъркащо котенце и същевременно го прониза като стрела.
Да. Ако победи.
А в случай, че загубеше?
Той не искаше даже да си го представи, въображаемата картина на загуба го блъскаше в главата като воняща кофа сярна киселина.
Щеше да бере такъв позор! Това страхотно момиче щеше да олекне с цяла кесия пари; със сигурност щеше да загуби цялото й уважение. Повече дори нямаше да сънува да се срещне с нея. Нещастникът щеше да му се присмива и този път не само с ъгълчето на устичката. Цялата кръчма щеше да го попилее. Щеше да се изложи грандиозно. Не просто да се изложи. Щеше да се съсипе!!!
"Къде ти е акълът, идиот такъв!" - прокле се той, без обаче да издава дори капчица от тревожните мисли, които се въртяха в лееко замаяната му глава.
"Дръж се!" - заповяда си младежът и вдигна поредния шот към устата си.
Докато поглъщаше щипещата течност, Викор долови язвителното изражение на кръчмарката и стомахът му се сви на топка (което не бе никак приятно усещане при такава мешаница от алкохол и стомашни сокове).
Гледаше го, сякаш беше някакво малко детенце. Как бе възможно презрението й да стига чак до такова високо ниво? Липсваше и капчица уважение към него, и капчица зачитане на личността му.
Когато младежът постави "стъкълцето" на масата, за миг се сля с целия пейзаж и му се догади.
Случващото се бе направо като комедия на ужасите. Червендалести лица, иронично разкривени усмивки, омразно настървление. И най-вече, желание да го разкатаят, да го разкъсат, да го направят на парченца. Те не гледаха съревнованието. Те очакваха да видят как се излага, искаха да видят сеир, искаха да излеят купищата си бълвоч върху него... Шумотевицата се усили и прокънтя в ушите му като дяволска симфония.
Ами Анджелина?
Нима и тя просто искаше да се забавлява с него?
В главата му изплува самодоволния образ на Лушиъс.
Виктор полудя и почна да обръща още и още шотове един след друг.
Проклето място и проклети хора!
Да изгорите дано!
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 05, 2012 10:33 pm

И така без да предполага, че е способен изпи останалите пет. Почна да залита. Тъкмо когато щеше да падне Анджелина го подпря и той се облегна на нея. Главата му клюмна към нейната до толкова, че хищната красавица можеше да усети дъхът му, който ухаеше на противно джибри.
-Дръж се, голямо момче.
-Анджи, не играеш честно. - сопна й се малката Кат.
Лъвицата отправи заканителен, мистериозен поглед към Микаел. Той веднага разбра какво искаше от него. Е, добре, щеше да й достави това удоволствие, но после ще трябваше да му се отблагодарява по някакъв начин. Изражението му ясно й казваше това, а нейното на свой ред отвръщаше, че няма никакъв проблем. След този безсловесен диалог, собственика си наля още няколко шота и погълна три. Разтърси глава и се хвана за плота, стискайки го.
-Ей, добре ли си? - попита го невярващо сестра му.
-Аз....не мога...повече....
Сестра му беше като гръмната след тези думи. Той се шегуваше. Трябваше да се шегува. Нейният красив, могъщ, скъпоценен брат се отказваше. Реакцията на останалите беше подобна на нейната, но на по-ниско ниво.
-Ти победи. - въздъхна той уж разочарован от себе си, но на Виктор му беше размазано и не можа да различи фарша. Анджелина се усмихна лукаво, очите й грейнаха гледайки скрито към Микале и той към нея. Би трябвало да е доволна. Тя грабна кесиите като прибра едната в пазвата си, а другата отвори и пръсна жълтиците във въздуха.
-Безплатен алкохол за всичкиииииииии.... - извика тя и изведнъж в съзнанието на тълпата изчезна идеята за загубата на Микаел. Кат почна да налива питие след питие недоволно и да ги подава на десетките протягащи се ръце. Рижата жена хвана Виктор за ръцете и го прекара през пасмината. Стигнаха до средата на заведението.
-Е, победителю, да танцуваме.
Музиката звучеше силно, всички пиеха и се веселяха, някои пееха, а други като тях почнаха да се движат под ритъма на мелодиите.
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 07, 2012 9:18 pm

Виктор беше толкова пиян, че едва разбираше какво се случва покрай него.
Картините пред очите му се размазваха, цветовете преминаваха един в друг.
Движенията на хората бяха някак далечни, сподавени.. все едно бе потопен в басейн и трябваше да различи какво се случва на сушата.
Изведнъж усети, че не може да се балансира върху краката си. Залитна и тъкмо когато щеше да падне, Анджелина го хвана за рамото. След малко дочу да изрича в ухото му:
- Ти .. победи...
Дочуваше гласа й бучащ... всичко му ехтеше... Тя да не беше морска сирена?
В този миг един закъснял загубил се неврон го ощипа вътре в мозъка.
Победил?
Чакай, какв...
Той вдигна погледа си към Микаел. Мъжът се държеше за стомаха и май му говореше нещо.
- Аз не мога повече....
В главата на Виктор бе такава мешаница, като центрофуга на пералня... Отнемаше му доста време, за да загрее каквото и да било, камо ли пък да долавя подтекст и скрит смисъл... Затова след няколко мига, в които нервните импулси се лутаха измъчено по аксоните, той май успя да разбере същината на случващото се: Току-що онзи се бе предал.
Разбира се, да осъзнае какво означава това, в момента бе абсолютно непосилно за него. Не можеше да се зарадва на победата, просто защото не я разбираше. Нито пък разбираше, че се е спасил от позора, че Анджелина е спечелила парите, КАМО ЛИ ПЪК - че всичко това бе един фарш и всъщност се бе опозорил двойно повече.
В този миг "приятелката му" (доста успешно се правеше на такава) го дръпна настрани. След това го изведе някъде в центъра на залата и почна да криви тялото си в съблазнителни гъвкави чупки.
Какво ...?
"... танцуваме"
Танцуваме ли?
Какво?
Ооо........ танцуваме... танци.
Младежът като че ли загря и това. Да танцува... Двамата танцуваха!
Виктор започна да движи тялото си в някакви неопределени движения, но ....
Нали знаете какво се случва обикновено, когато някой нафиркан до козирката се опитва да танцува?
Дали щеше да издържи и половин минута, преди да се просне като труп на земята?
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 07, 2012 9:54 pm

Да и те танцуваха. Малко трудно заради некоординираните движения на Виктор, но все пак се люшкаше поне малко в такт с музиката. Анджелина се виеше умело около него като го придържаше да не е стовари на пода в безсъзнание. Мелодията беше бърза и игрива и всички подскачаха и се забавляваха. Тя не оставаше по назад. Беше го прегърнала и се радваше на победата си.
Вратата на Тъмна светлина се отвори и вътре влезнаха три персонажа. Двама от тях добре познати, третия виждаха за първо път. Геш и Дрейк се извисяваха достолепно сред останалите, а малката Меропа стоеше между тях и погледнати от страни те наподобяваха двама колоси, които охраняваха крехката си царица. Микаел веднага ги забеляза и ги поздрави като ги повика на бара при него. Дрейк му отвърна с ръка, че ще дойдат всеки момент. Тогава нещо втрещи Морт. Не беше способна да обели и дума. Сякаш беше видяла мъртвец. Само очите й бяха втренчени в средата на заведението. Мъжете се обърнаха и затърсиха това, което гледаше. Точно така! Тя видя рижавата лъвица в прегръдките на приятелят й. Анджелина забеляза натрапницата и в главата й нахлу идея толкова бързо и толкова нагла, че чак й доставяше удоволствие. Тя хвана лицето на Виктор в шепите си и впи страстно устните си в неговите. Тази целувка му дойде като пробуждане. Отвори широко очи и все още невярващ на случващото се й отвърна със същата жажда. Обви ръцете си около гърба й и я приближи до себе си, като не отделяше устата си от нейната.
Геш пламна при тази гледка. Едвам се сдържаше да не отиде и да не му откъсне главата.

/Свободно РП/
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 07, 2012 10:16 pm

Първото впечатление на Меропа, когато влезе в кръчмата, бе горе-долу същото като това на Виктор. Връхлетя я смесица от задименост, шумотевица, миризма на алкохол, и я обзе объркване, защото вътре беше толкова хаотично, че човек не можеше да се ориентира просто така от самото начало.
Девойката пристъпи прага заедно с двамата мъже. Тогава видя как някакъв мъж, стоящ зад бара точно отсреща, маха към тяхна посока. Явно бе приятел или на Дрейк, или на Геш, а може би и на двамата. И не се бе излъгала - гладиаторът вдигна ръка, за да му направи знак, че ще дойдат всеки момент.
Интересно какъв ли щеше да се окаже този персо...
В този миг всичките мисли й се изтриха от главата, защото зърна нещо, което я накара да се вцепени, сякаш на пътя й се бе изпречила самата Горгона Медуза. Стоеше препарирана на мястото си и не помръдваше. Кожата й бе придобила цвят на платно.
Точно в средата на залата се намираше... Виктор. Заедно с Анджелина, надувката от басейна.
Девойката не можеше да реагира. Гледката й бе подействала като тукат в лицето.
Но тя дори не подозираше какво я очаква.
Изведнъж "амазонката" впи устните си право в тези на Виктор. И какво мислите, направи той? Награби я като лъв, докопал антилопа. Притисна я към себе си и почна да я целува с такава страст, сякаш всеки миг щеше да я запали.
Ако досега Меропа бе шашната, в момента остана като поразена от гръм. Краката й изтръпнаха и тя усети как всеки миг ще се строполи на пода.
В момента целия свят бе изчезнал за нея.
Кръчмата бе останала някъде надалеч, движеше се бавна и сподавена като на забавен кадър. Звуците бяха изчезнали, бе останала просто една убийствена тишина. И чернота. И в самия й център - Анджелина и приятеля й, който я бе награбил по такъв начин, за който тя даже не би могла да си мечтае.
И след миг - бам! - Меропа отново беше в реалността. Времето пак поде забързания си ход, картините и цветовете се върнаха по местата си. Некромансърката си пое дълбоко въздух (сякаш някой бе отпушил тапа в гърлото й) и първото нещо, което изпита беше,....
Ами, прииска й се да се разплаче и да избяга през вратата.
И може би щеше да го стори, ако на мястото на тези чувства не бе дошла ненавистна ярост.
Преди дори да осъзнае, че го е направила, огнената топка вече се носеше през стаята и се приземи право върху главата на Виктор.
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 07, 2012 10:42 pm

Топката магия се заби в главата на Виктор и след първоначалното сепване той се обърна готов да убие този, който си е позволил такова своеволие. Но какво да види? Самата Меропа! Жената, която беше освободил, жената, с която беше избягал, заради която уж беше изоставил фамилията си. Стоеше на прага на бара и ярост се пишеше в очите й. Истината е, че мъжът не знаеше как да реагира. Изпита удоволствие от допира с Анджелина. Да почне да се оправдава и извинява? Не е негов стил. Да й се скара, че го е направила за глупак? Имаше прекалено много хора, за да се води "семеен скандал". И в крайна сметка просто стоеше и блееше.
Анджелина от друга страна се радваше много на развилите се събития. Усмихна се лукаво и излезе по напред.
-Я виж ти какво е довело котето? Една малка, неопитна магьосница. Не мислиш ли, че мястото ти не е тук, новачке?
Меропа захапа устни от ярост, унижение и още много емоции в едно. Геш видя беззащитността й и застана пред нея като стена.
-Анджелина Прайд. Не мислиш ли, че ти се държиш не на място?
-О, Геш и ти си бил тук. Колко хубаво, довел си и Дрейк. Кат е зад бара ако я търсиш.
Ковача се намръщи при произнасянето на това име, но не каза нищо. Най-малкото не беше негова работа да се бърка в отношенията на другите, като дори не можеше да подреди своите собствени. За сега остана като страничен наблюдател.
-Анджелина.....
-Какво? Знаеш много добре, че нямаш право да разделяш учениците по своите собствени предпочитания, домакиньо.
-Мога да правя каквото си искам.
Тя се подсмихна подигравателно:
-Значи малката новобранка не може да се справя сама, така ли? И това ми било приятелка на този красавец тук. - посочи към Виктор тя. -Изобщо не си приличате. Цял живот ли ще чакаш някой друг да те спаси, новачке?
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 08, 2012 10:02 pm

Иведнъж Меропа усети как в гърдите й изчезват всички следи от униние, унижение и подобни слабохарактерни чувства; на тяхно място дойде дива ярост, гняв, дори безразсъдство.
- Може би, но поне за разлика от други не си отварям краката пред всеки срещнат! - сопна й се некромансърката унищожително, разбирайки, че изобщо не я е грижа за Анджелина; нито дори грам. И какво трябваше да я развълнува? Беше очевидно, че го прави нарочно. Виктор бе достатъчно голям идиот да се върже на акъла на първата срещната красавица. Нима си струваше да се вживява в думите на подобни хора? Не, разбира се!
Момичето отмести поглед към приятеля си и го прониза право в очите. Младежът се смути, но не отмести глава. Беше трудно, но се справи.
Брей, интересно колко само държеше на нея. Явно той наистина беше просто едно нищо, пара под налягане.... и бягството, което бе организирал за нея, не представляваше друго, освен поредното бунтарско поведение на едно разглезено мамино синче срещу родителите си... Значи я забравя след първото срещнато момиче, което му обръща малко внимание, така ли?
И защо да го търпи още?
С какво заслужаваше да му прости?
Отговорът беше ясен.
С. абсолютно. нищо.
Още от самото начало се бе държал с нея, все едно тя бе някакво уродливо кученце, което прави компания на самовлюбения нарцис... За какво ли не й се беше карал... По какви ли начини не я бе наричал? Не, тя не можеше да преглътне всичките обиди и унижения от негова страна. Досега си бе затваряла очите, но...
Но този път чашата бе преляла!
- Изобщо не ме интересува какво ще правите - нито ти - тя погледна Анджелина право в очите - нито пък той.
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 08, 2012 10:20 pm

Анджелина се изсмя право в лицето й. Малката най-накрая беше решила да си отвори устата. И какво от това?
-Тогава какво правиш още тук? Не ти ли е време да се прибираш? Това не е място за теб.
-Това е място за всички и всеки, без значение от расата, външния вид или характера. - намеси се накрая Дрейк и Меропа неволно се трогна от защитата му, но само за момент защото гнева към шейпшифтърката взе отново предел.
-Така ли, красавецо? Дори за изпадналите, приличащи на трупове некромансърки, които водиш тук? - настъпи го по петата тя.
Дрейк се засили стиснал юмрук. Щеше да й фрасне един тукат в хубавото личеце, но точно в този момент Микаел застана пред него и му препречи пътя с ръка. Целият бар замлъкна. Всички очакваха да стане бой, но замръзнаха веднъж щом собственика се намеси. Той гледаше изкъсо всеки един от тях, а Кат доволно се беше облакътила на бара и се наслаждаваше на шоуто, на божествения си брат и на хубавия Дрейк, по който все още точеше лиги.
-Не искам побойща в заведението си. Ясно ли е! - каза със студен, заповеднически глас. Нямаше нужда дори да повишава тон. Никой не смееше да възрази. Само Анджелина гледаше злобно, на Геш му беше все едно какво боботи собственика, него това не го плашеше ни най-малко. А Дрейк, той още стискаше юмрука си и се опитваше да си обясни защо побесня така при споменаването и още повече - отправената обида към Дориан. Колкото до Меропа и Виктор те стояха безмълвни и се гледаха.
-Ако искате се убивайте, разкъсвайте или ебете, не ми дреме, но го правете някъде другаде. Ясен ли съм?
Той обърна погледа си най-вече към Анджелина. Тя все още стискаше намръщено очи, но много добре познаваше силата и влиянието му, а тя бе жена, която знаеше как да се приобщава, как да се присламчва към този който трябва. Затова отпусна захвата си.
-Добре! - каза глухо тя, но все още гледаше Меропа на кръв.
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 10, 2012 9:19 am

Меропа, малко поозаптена след реакцията на Микаел, стоеше мрачно и гледаше Анджелина с омраза.
Никога досега не бе изпитвала такава антипатия към някого (е, може би след родителите на Виктор, но това вече беше съвсем друга тема на разговор).
А защо Дрейк се бе ядосал така? Първоначално й се бе сторило, че не желае да се намесва, а изведнъж се бе нажежил като нагорещено желязо...
Спомените почнаха да прехвърчат в главата на девойката като разхвърляни листове в канцелария, и изведнъж й просветна.
"Дори за изпадналите, приличащи на трупове некромансърки, които водиш тук?"
О...!
Но това се отнасяше до Дориан!
Кръвта нахлу в лицето й и я блъсна такава огромна ненавист, че още малко щеше да пръсне тялото й на хиляди парченца.
Можеше да приеме да обижда нея, но да обижда Дориан................!!!
КАК СМЕЕШЕ ДА ОБИЖДА ДОРИАН!
Тя не можеше да й стъпи на малкия пръст, тази.. тази........ черна прокоба!
Момичето присви очи и прониза Анджелина с възможно най-враждебния поглед, на който бе способна. Явно освен емоции обаче, му беше придала и нещо друго, защото извенъж "лъвицата" се хвана за гърдите и от устата й потече тънка струйка кръв.
"Опа!" - помисли си Меропа, и се обърна притеснено към Микаел. За щастие май че не бе забелязал.
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 10, 2012 9:58 am

Анджелина се хвана за гърдите и малко кръв изби от устата й. Тя я изплю и се обърна към Меропа.
-Малка нещасница. Смееш да използваш отровата си върху мен!
В този момент Анджи напълно забрави за думите на Микаел. Отпусна магията си. Беше разярена като звяр, очите й горяха, готови да убиват. Оранжевата й енергия заогръща тялото й като го промени за секунди. Клекна като постави ръце на земята и се превърна в огромна рижава котка. Беше дълга осем стъпки, с голяма сплескана муцуна, продълговати жълти очи и зъби, дълги колкото човешки пръст. Хората се разбягаха като се бутаха кой първо да избяга през входа. Настана паника. Всички знаеха нрава на шифтърката и яростта, с която нападаше жертвата си. Тя нямаше да е целенасочена. Ако не се махнеха щяха да пострадат заедно с Меропа.
Животното скочи към нея и я избута централно през вратата като младата некромансърка падна по гръб. Срещу нея звяра беше навел леко глава и ръмжеше заплашително. Виктор, Микаел, Геш, Дрейк и Кат изтичаха навън.
-Анджелина недей! - извика собственика на заведението, но думите не преминаваха през мозъка й. Виктор не знаеше как да реагира. Беше като скован и не знаеше от кое се страхува повече - от това, в което се преобрази красавицата или от опасността за приятелката му. Дрейк тръгна да се намесва, но Геш го спря:
-Не! Стой тук!
-Как така... - опита се да възрази ковача.
-Нека се справи сама! - прекъсна го домакина.
Мъжът разбра логиката и смисъла в думите му и зачака. В този момент огромната котка се хвърли по посока на Меропа готова да я разкъса. Кат се радваше на гледката като малко дете на тържество.

/Бояна, опиши опит за измъкване от ситуацията и контраатака. Резултата остави на мен./
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 10, 2012 5:57 pm

И какво последва след това случайно отправено проклятие? Много просто - нещо, което накара Меропа да изпита истински ужас.
Първоначално шейпшифтърката се изненада от злощастния инцидент и дори изпита болка, която я свари неподготвена. Но след тази моментна слабост, тя се съвзе и прониза Меропа с жесток поглед.
Господи, очите й! Изглеждаха толкова .. животински. И не просто защото излъчваха омраза, а .. съвсем в буквалния смисъл на думата!!
Некромансърката дори не знаеше какво я очаква.
"Малка нещастница! Смееш да използваш отровата си върху мен!" изкрещя красавицата; или по-точно изрева: точно като разярен лъв, настъпан по опашката.
Но какво се случваше?
Оранжевокоската като че избухна в енергия, с цвят, същия като този на буйната й грива. Девойката клекна и докосна земята с ръка, докато енегрията се насищаше все повече и повече върху пищното й тяло.
Но тя.. се преобразяваше!! При това с каква скорост!
Преди да изминат дори няколко секунди, метаморфозата вече се бе осъществила напълно и на мястото на съблазнителната ухажорка се бе появила дива рижава котка, висока поне седем - осем стъпки. Толкова беше страшна! Приличаше на същински звяр, на чудовище, канещо се да се хвърли върху беззащитната си плячка и да я разкъса на хиляди парченца! Тези дяволски очи, черната зееща паст... Но най-страшни бяха зъбите й. Бели като слонова кост, те блестяха в тъмното, наострени като копия... Черната лъщяща кожа по протежение на устата й, намокрена с гореща слюнка, вибрираше около тях и ги караше да подскачат нагоре-надолу, сякаш бяха нетърпеливи да вкусят сочно месце.
След това Меропа стрелна погледа си към ноктите й. Господи, не искаше да си помисля какво би могло да й се случи, ако случайно попаднеха върху лицето й!!
Тъкмо когато некромансърката направи неволна крачка назад, масивната котка се оттласна във въздуха, готова да разкъса всички, които се изправят на пътя й, без значение дали бяха, или не бяха предизвикали гнева й.
Меропа вече не виждаше нищо от кръчмата, нито пък чуваше. Околният свят бе изчезнал. Тя не успя да разбере какво се случва нито с Геш, нито с Дрейк; не разбра и за думите, които бяха разменили помежду си. Единственото нещо, което съществуваше за нея в момента, бе туловището на убиеца, което така стремително се носеше към нея.
Девойката нямаше време да мисли, нито да планира.
Затова реагира първично и чисто истинктивно.
Насочи ръка встрани и концентрира цялата си енергия към една дървена маса. Магията се плъзна по вените й като изстреляна с бластер и отскочи от дланта й, предизвиквайки усещането, което изпитва бутилката в мига, в който корковата тапа се отделя от гърлото й. Потокът нажежени атоми погълна желания предмет, сякаш го всмука в желе и го засили към летящото във въздуха животно.
Едва ли самата Меропа подозираше, че е способна на такова бързо противодействие, но е факт, че в екстремни ситуации човек проявява много по-големи способности, отколкото дори е подозирал, че тялото му притежава.


Последната промяна е направена от Меропа Морт на Пон Мар 12, 2012 9:44 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 10, 2012 7:20 pm

Незнайно как Меропа успя да овладее масата и да я изстреля към котката. Та тя не умееше телекинеза, но адреналина й дойде в повече и в жалостен вик за помощ се отзова на призива й. Тежката мебел удари Анджелина по животинския й гръб и се разби в него. Звярът падна на земята. Меропа мислеше, че е победила, но животното се изправи, разтърси главата си и пак нападна. Скочи на бара и почна да наблюдава движенията й. Морт почти не мърдаше, което я правеше идеалната мишена. След няколкосекундно дебнене звярът наподобяващ леопард скочи към нея, като отвори лапата си и острите й нокти блеснаха в опит да раздерат лицето й.

/Боянче напиши опита си за отбягване на Анджелина и хвърли зар като го настроиш на 2. Ако сбора на числата е повече от 10 ще я избегнеш успешно, ако ли не ще те ударят/
Върнете се в началото Go down
Меропа Морт

Меропа Морт


Брой мнения : 964
Join date : 03.01.2012
Age : 29
Местожителство : On the wings of a murdered angel

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 11, 2012 8:53 pm

За огромна изненада на Меропа, масата се удари право в туловището на звяра и го повали на земята, издавайки звук на счупено дърво.
Трахеята й, която в най-напрегнатия момент бе престанала да функционира, се отпуши. Въздухът нахлу в аовелите й и ги изду почти до пръсване, което й подейства от една страна живително, но от друга-болезнено.
Дали бе успяла да го надвие?
Отговорът дойде на секундата. Повалената котка разтвори свирепите си жълтеникави очи и скочи към бара. След миг вече се разхождаше по него с бавна обмисляща стъпка.
Мозъкът на некромансърката блокира. Трябваше да се размърда, да стори нещо, но тялото й не възприемаше никакви команди. Паниката и ужасът я бяха вцепенили - а най-лошото нещо, което човек може да стори пред разярен хищник, е да стои на едно място.
И въпреки това тя не се отместваше нито сантиметър.
Хайде, момиче! Действай! Отправи му някакво проклятие! Бягай оттам! Направи нещо!!!
Твърде късно.
Анджелина, или по-точно това, в което се бе превърнала, се носеше към нея, и май че смяташе да превърне неотдавнашните фантазии на Меропа в реалност, защото бе насочила острите си нокти право към пухкавото й лице. Те присветнаха жестоко, сякаш давайки израз на животинската си радост от това, което предстоеше.
О!!!
Дори преди Меропа да бе могла да стори нещо, сега вече беше твърде късно!
Тя вдигна ръце пред себе си като отчаяна защитна реакция.
Но какво...??
От дланите й се изстреля мощен поток магия, който блестеше в ярко зелено. Съставляващите го лъчи се разпръснаха настрани във формата на разтворен чадър, изграждайки своеобразен енергетичен щит.
Върнете се в началото Go down
http://caledonian-vapour.tumblr.com/
poli_dreamz
Admin
poli_dreamz


Брой мнения : 3308
Join date : 16.01.2011
Age : 35
Местожителство : Plovdiv

Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 11, 2012 9:07 pm

Тигрицата беше отблъсната от ударна вълна зеленикава магия. Значи малката притежава нещо в себе си, макар и да не знае как да го използва подобаващо. И какво от това. Енергията й не беше достатъчна, за да я спре. След като се окопити, огромната котка стана на крака, залитна на няколко пъти, но се вкара във форма и изненадващо премина бързо шмугвайки се през краката на Меропа като я повали. Глезените й бяха издраскани дълбоко. От тях рутеше кръв, образувайки малка червена локва. Другите все още наблюдаваха безучастно. Дрейк едвам се сдържаше да не се намеси, но Геш не го пускаше. Трябваше да се научи, нямаше друг избор. Намесата щеше да дойде единствено в критичен момент. Повалената Морт посегна към ранените си крака, но преди да успее да ги стигне тежката лапа на звяра се стовари върху гръкляна й и почна да я задушава. Некромансърката почна да се гърчи под тежестта. Въздуха все по-трудно и по-трудно се процеждаше през устата и носът й.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Тъмна светлина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмна светлина   Тъмна светлина - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тъмна светлина
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Fate Cry :: Териториите на прокълнатите :: Найтмер-
Идете на: